Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Muzea

Museum historických motocyklů

..

Široká 80
38101 Český Krumlov
Kontakt: Marek Šimon

Telefon: +420 736 634 460

E-mail: info@krumlovskymlyn.cz
WWW: www.krumlovskymlyn.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Muzea


Seznam nabídek:


Zajímá-li vás historie, staré motocykly a ani umění vám není cizí, je pro Vás Museum historických motocyklů v Českém Krumlově to pravé!
Museum historických motocyklů se nachází ve starobylé budově Krumlovského mlýna. Objekt situovaný na břehu řeky Vltavy pod českokrumlovským zámkem je jednou z nejstarších budov v Českém Krumlově a po dlouhá staletí sloužil jako městský mlýn.

Dopravní dostupnost:
Museum se nachází v budově Krumlovského mlýna. K němo se pohodnně dostanete za cca 5 minut pěší chůze z parkoviště P1 v Jelení zahradě. Od autobusové zastávky Český Krumlov, Špičák je museum vzdáleno asi 10 minut pěší chůze...Výstava historických motocyklů


V museu zaujmou nejen vystavené exponáty, ale také samotné prostory historické budovy Krumlovského mlýna.

V současnosti je v muzeu k vidění více než 20 motocyklů různých českých i zahraničních značek. Mimo jiné se můžete pokochat motocykly značek Jawa, ČZ, BMW, NSU či Harley Davidson. V muzeu jsou k vidění také další předměty s historií motorismu související.
..Prohlídka musea motocyklů


Museum historických motocyklů

Museum historických motocyklů je od 1.11.2018 do 30.4.2019 uzavřeno.

Místo konání: Muzeum motocyklů, Široká 80, Český Krumlov


Ceník platný: 01.01.2019 - 01.11.2019

Položka mj cena /mj
Základní vstupné
Dospělí
Kč / osobu100 Kč
Zlevněné vstupné
Děti, důchodci
Kč / osobu50 Kč..Prodejní galerie starožitností


V prodejní galerií si lze kromě starožitného nábytku a obrazů prohlédnout také např. věžní hodinové stroje.

Nedílnou součástí Musea historických motocyklů je prodejní galerie, v níž je vystaven starožitný nábytek, hodiny a starožitné dekorace. Vystaveny jsou rovněž věžní hodinové stroje a další starožitné předměty. Galerii však dominují obrazy převážně českých malířů. Vystaveny jsou např. obrazy krumlovských malířů Wilhelma Fischera či Bohuslava Coufala.
..Malíř Wilhelm Fischer (1894 - 1979)


V roce 1940 malíř zachytil tento pohled na českokrumlovský zámek od náhonu Krumlovského mlýna. Originál akvarelu je možné si prohlédnout v Museu historických motocyklů. Máte tedy jedinečnou příležitost porovnat tento pohled ze 40. let se současností!

Malíř a restaurátor WILHELM FISCHER je jednou z významných osobností Českého Krumlova. Ačkoliv není zdejším rodákem, ve městě žil a působil významnou část svého života a velká část jeho tvorby zachytila právě toto malebné město a jeho okolí. Řadu jeho děl můžete obdivovat právě v Museu historických motocyklů v Krumlovském mlýně.
Tento malíř se věnoval především krajinomalbě, ale také malbě portrétní či ztvárnění architektury. Charakterické pro jeho obrazy je prolínání různých stylů – romantismu s realismem, naturalismu s impresí.
Wilhelm Fischer se narodil roku 1894 v severozápadních Čechách, ve městě Kraslice. Před 1. světovou válkou započal se studii umělecko-průmyslové školy v Praze. Ta dokončil až po návratu z fronty. Počátkem 20. let se malíř přestěhoval do Českého Krumlova, kde žil a pracoval až do poloviny 40. let, kdy byl opět nucen narukovat do světové války. Po propuštění ze zajetí v roce 1948, Wilhelm Fischer odešel do Wolfhagenu (SRN, Hesensko), kam byla z Českého Krumlova odsunuta jeho rodina. Do Českého Krumlova se Wilhelm Fischer podíval ještě na krátkou dobu v roce 1979, na podzim téhož roku ve věku 85 let zemřel.
Wilhelm Fischer si velmi oblíbil Český Krumlov. Když se pak po válce již nemohl do Českého Krumlova vrátit, maloval pro odsunuté sudetské Němce a obyvatele Šumavy kopie svých prací. Jako předlohy mu sloužily zachráněné originály, fotky, pohlednice či pouhé vzpomínky na svůj krumlovský pobyt. Existuje tak řada jeho obrazů s prakticky totožným motivem. Atmosféra každého obrazu je však jedinečná.