Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2011

Krumlovský vodácký maraton - 9. ročník

Krumlovský vodácký maraton

Staré Dobrkovice 74/32
38101 Český Krumlov
Kontakt: Mgr. Hana Šmachová

Telefon: +420 380 711 745
Mobil: +420 721 834 092

E-mail: krumlov@seznam.cz
WWW: www.krumlovskymaraton.com

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2011


Účastnicky největší sportovní akce ve městě a jedna z největších sportovních akcí jihočeského regionu – Krumlovský vodácký maraton – vypukne svým dalším ročníkem v sobotu 8.října 2011.
Závod v letošním roce poprvé proběhne jako součást desetidílné celosvětové série „ICF Classic Marathon World Series 2011“.
Současně se sbíráním bodů do této nejvyšší dlouhodobé světové soutěže říčních maratonů půjde při závodě také o mistrovství České republiky v maratonu v kategorii pramic a raftů.
Kromě bojů o tyto zmíněné sportovní mety ale závod nabídne také mnohá zajímavá zápolení mezi výkonnostními či příležitostními vodáky. Účast v závodě není nijak omezována.

Letos se na startu ve Vyšším Brodě a v Rožmerku nad Vltavou seřadí závodníci z 23 kategorií hlavního závodu a 5 kategorií žákovského maratonu, který startuje v kempu Na Pískárně.

Předpokládá se účast přes 1000 závodníků, kteří přijedou z více než desítky převážně evropských zemí. Na startu najdete vodáky turisty, ale i významné osobonosti a špičkové závodníky (nejen) české kanoistiky. cyhbět nebudou ani známé tváře z jiných (nejen) sportovních odvětví.

Cíl maratonu je u Pivovarské zahrady v Českém Krumlově.Krumlovský vodácký maraton - tisková zpráva


Účastnicky největší sportovní akce ve městě a jedna z největších sportovních akcí jihočeského regionu – Krumlovský vodácký maraton – vypukne svým dalším ročníkem v sobotu 8.října.
Závod v letošním roce poprvé proběhne jako součást desetidílné celosvětové série „ICF Classic Marathon World Series 2011“.
Současně se sbíráním bodů do této nejvyšší dlouhodobé světové soutěže říčních maratonů půjde při závodě také o mistrovství České republiky v maratonu v kategorii pramic a raftů.
Kromě bojů o tyto zmíněné sportovní mety ale závod nabídne také mnohá zajímavá zápolení mezi výkonnostními či příležitostními vodáky. Účast v závodě není nijak omezována.
Pořadatelé odhadují zhruba tisícovku účastníků, kteří se do Českého Krumlov sjedou z více než desítky států.

Další informace: Tisková zpráva [PDF 34 kB]
Krumlovský vodácký maraton

Termín Od - Do
08.10.2011   (So) 11:00 - 19:00

Krumlovský vodácký maraton Krumlovský vodácký maraton

Jsou akce, které vás chytnou za srdíčko a jsou akce, o kterých radši nechcete už nikdy více slyšet. Vodácký maraton v překrásném kaňonu řeky Ardéche ve Francii patří mezi ty první. Jezdíme tam opakovane už několik let a opravdu si ho užíváme.

Před desti lety jsme si řekli „Proč takový závod není v Čechách?“. A bylo to. Roztočili jsme kolotoč pod názvem KRUMLOVSKÝ VODÁCKÝ MARATON . Krásných řek a přírodních zákoutí je u nás spousta, ale řeka Vltava v okolí Českého Krumlova se nám zdála pro jeho realizaci nejvhodnější. A tak se právě sem, na Jih Čech, sjíždí každoročně v říjnu několik stovek vodáků nadšenců, ale i vrcholových sportovců. Všichni si užívají (a dnes už to můžu s klidným svědomím napsat) jedinečný, největší, co se počtu kategorií týče, nejpočetnější a oblíbený říční maraton v České Republice.

KVM v číslech, která se nemění:
Hromadný start: v 11:00 hod
Délka tratě pro pevné lodě: 36 km
Délka tratě pro rafty a pramice: 26 km
Průtok v řece Vltavě: cca 20 m3/s
Počet jezů: 9 resp. 7
Občerstvovací stanice: 1
Propozice


DATUM: sobota 8.října 2011

MÍSTO KONÁNÍ: řeka Vltava
– Vyšší Brod / Rožmberk nad Vltavou / Český Krumlov

START: !!! hromadný (po vlnách dle kategorií) v 11:00 hodin !!!

I. Vyšší Brod (z kempu Pod Hrází - 36km)

11:00 hodin - startuje první linie (K2)
11:05 - startuje druhá linie (K1)
11:10 hodin - startuje třetí linie (C - kánoe) plánek ve formátu pdf

II. Rožmberk nad Vltavou (26km)

11:15 start pramic z první linie
11:20 start raftů z druhé lini

III. Pískárna (u Zátoně)
cca 12:15 první závodníci na povinném přeběhju
13:00 start žákovského maratonu

CÍL: Český Krumlov – na úrovni pivovarské zahrady

Další informace: Propozice Krumlovského vodáckého maratonu [PDF 86 kB]
Pořadatelé


Krumlovský vodácký maraton

SK KVM Český Krumlov
Staré Dobrkovice 74/32
Český Krumlov
381 01
Czech republic
www.krumlovskymaraton.com

IČO: 270 17 478
Bankovní spojení: KB Český Krumlov - č.ú.: 51-9096120277/0100

Ředitel závodu: Lukáš Novosad
Mobil: +420 728 234 605, +420 721 834 092
e-mail: krumlov@seznam.cz
Sponzoři


GENERÁLNÍ PARTNER:

ALFA - HELICOPTER je obchodní letecký dopravce specializovaný na oblast letecké záchranné služby. V ČR působí od roku 1992, kdy se stala prvním soukromým poskytovatelem této služby. Další aktivity: doprava aerotaxi, letecké filmování, letecké práce ve stavebnictví, servisní činnost vrtulníků.Od roku 2001 organizuje populárně-vzdělávací program pro mládež o spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou „Pomozme si pomáhat“.

Partneři a sponzoři
HYDRO – Vodácký magazín
HYDROmagazín, vodácký časopis, který píší vodáci pro vodáky. Je nabitý zajímavými články a fotografiemi, vodáckým dobrodružstvím i romantikou českých řek a nechybí mu ani adrenalin raftingu a divoké vody, freestyle ani extrémní závody.
www.hydromagazin.cz

Adrex.cz - vše o extrémních sportech. Adrex nejsou jen články o extrémních a adrenalinových sportech, ale i přehled akcí a jejich kalendář, katalogy specializovaných prodejen i půjčoven vybavení, seznamy lékařů, podrobné přehledy lezeckých oblastí, potápěčských lokalit, rady, návody, rozsáhlé fotogalerie a ještě mnohem více. To vše na adrese www.adrex.cz.

Horydoly - Vykročte vstříc zážitkům!
Časopis a internetový portál Horydoly přinášejí čtenářům inspiraci pro sportování a rekreaci v přírodě. Systematicky se věnují horolezectví, vodáctví, cyklistice, lyžování, skialpu a snowboardingu, turistice a cestování. Mnoho zajímavého najdou na stránkách internetového portálu či tištěného měsíčníku Horydoly rodiny s dětmi i profesionálové v oboru outdoorového vybavení a cestovního ruchu.

RESULTS.CZ zajišťuje kompletní výsledkový servis sportovních souteží na profesionální úrovni - měření času, zpracování výsledků, výsledkové tabule, ozvučení, apod.


VODÁK SPORT-vše pro vodáky - zajišťuje kompletní servis pro vodáky. V síti prodejen (Brno, Olomouc, Ostrava, Bratislava) Vám nabízí prodej, půjčování i opravy veškerého vodáckého sortimentu. Zabývá se i firemními a školními akcemi na vodě a ve spolupráci s olomouckou univerzitou pořádá školení instruktorů vodní turistiky a raftingu. Pravidelně připravuje jednu z největších vodáckých akcí pro širokou veřejnost - welkou Wodáckou pouť.

Oficiální informační systém Český Krumlov.
Fotogalerie

Krumlovský vodácký maraton 2010 Krumlovský vodácký maraton 2010 Krumlovský vodácký maraton 2010 Krumlovský vodácký maraton 2010