Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Region > Prohlídkové okruhy

Pěší turistika a Nordic Walking

..

CA Vltava, Kájovská 62
38101 Český Krumlov
Kontakt: Cestovní agentura Vltava

Telefon: +420 380 711 988
Fax: +420 380 711 978

E-mail: ckvltava@ckvltava.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Prohlídkové okruhy


Hluboké lesy, romantická skaliska, tajemná rašeliniště, rozlehlé přírodní parky, modré hladiny rybníků a šumavských jezer, archeologická naleziště, zbytky keltských sídlišť, gotické zříceniny, renesanční hrady a zámky, barokní kláštery, kostely a kapličky - to vše a mnohem více můžete vidět při putování rozmanitou krajinou jižních Čech.Nordic Walking


Nordic Walking je nová, velmi přirozená forma pohybu. Jedná se o chůzi se speciálními hůlkami a tento příjemný druh pohybu může vykonávat každý, jak výkonnostní sportovec, tak začátečník.

Nabízíme procházky s certifikovaným průvodcem v krásném okolí Českého Krumlova pro skupiny i jednotlivce.

Cestovním agenturám poskytujeme slevu.
Turistické trasy

Český Krumlov - Přídolí - Zahořánky - Rožmitál na Šumavě - Rožmberk nad Vltavou, 24,5 km


Trasa vede většinou málo obydlenou krajinou, polními a střídavě lesními úseky, s řadou nádherných výhledů, bez velkých převýšení. Celková délka této trasy je 24,5 km a předpokládaná doba pro její překonání je 6 hodin. Trasa je nenáročná a vede po značených trasách, je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro seniory.
Český Krumlov - Kájov - Slavkov - Zátoň - Spolí - Český Krumlov, 23,5


Trasa v úseku Český Krumlov – Kájov je celkem pohodlná, s mírným stoupáním a klesáním, většinou s pěknými pohledy, z Kájova do Mezipotočí silniční. Pěknou krajinou prochází v úseku z Bohdalovic do Zátoně. Celková délka této trasy je 23,5 km a předpokládaná doba pro její překonání je 6 hodin. Trasa je nenáročná a vede po značených trasách, je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro seniory.
Brloh (Smědeč) - Kuklov - Vysoká Běta - Jaronín - Brloh, 20 km


Výchozí místo Smědeč nebo Brloh - po silnici ke zřícenině hradu a kláštera Kuklov - dále po modré k rozcestí s červenou (směr Buglata) a pokračovat po té, která se spojila s červenou - projít pod Buglatou (842 m n. m.), jít dále po modré až ke směrovce ukazující cestu k vrcholu Vysoké Běty (805 m n. m.) - vracet se stejnou cestou až ke styku s červenou - po dalším kilometru vede doleva neznačená cesta do Jaronína, odtud pokračovat silničkou tři kilometry do Brloha.
Bujanov - hrádek Louzek - Dolní Dvořiště - Rybník


Z Bujanova po žluté značce přes osadu Zdíky na hrádek Louzek - po modré značce přes Všeměřice na Rychnov nad Malší - po červené do Dolního Dvořiště - po silnici do Rybníka.
Čertova stěna - Rožmberk nad Vltavou, 19 - 22 km


Od autobusové zastávky nedaleko Národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč po silnici do Loučovic - dále po zelené (začíná v Loučovicích za objekty papíren) směrem na Vyšší Brod (projít údolím "Čertových proudů") až k železniční zastávce "Čertova stěna" - zde značka odbočuje na silnici, po této silnici směrem vpravo dojít kolem vyrovnávací nádrže Lipno II do Vyššího Brodu - po silnici přes Hrudkov (9 km) nebo po červené přes Kravín (796 m n. m.) (12,5 km) do Rožmberka nad Vltavou.
Frymburk - Svatý Tomáš - Vítkův Kámen - Přední Výtoň - Frymburk, 16 km


Z Frymburka přívozem do Frýdavy (Předmostí) - po žluté značce stoupat asi 2 km na rozcestí pod Bukovým vrchem, napojit se na červenou a pokračovat do osady Svatý Tomáš (gotický kostel) - vystoupit ke zřícenině Vítkova Kamene (někdy také zvaný Vítkův hrádek, gotický hrad) a vrátit se do Svatého Tomáše - pokračovat po červené do Přední Výtoně, odtud po neznačené cestě podél břehu Lipna zpět do Frýdavy a přívozem se do Frymburka.
Horní Planá - Bližší Lhota - Huťský Dvůr - Zadní Zvonková - Horní Planá, 17 km


Přívozem z Horní Plané do Bližší Lhoty - po zelené značce nahoru okolo Lhotského vrchu - pokračovat cestou kolem bývalého Schwarzenberského plavebního kanálu, dále neznačeným úsekem přes bývalou osadu Josefův Důl do Medvědího lesa a do Zadní Zvonkové - odtud pokračovat po červené okolo Zvonkovského vrchu a po 2 km dojít do níže položené Přední Zvonkové - zde se oddělit od červené a neznačenou silnicí pokračovat k vodní nádrži, přes Zadní Hamry zpět do Bližší Lhoty - přívozem do Horní Plané .
Horní Planá - Černá v Pošumaví - Hořice na Šumavě, 15 km


Z Horní Plané náměstím vzhůru až ke hřišti, po modré značce do Černé v Pošumaví - pokračovat na Muckov, před nímž, jsou v lesíku vlevo od cesty (asi 50 m) zajímavé jeskyně (bývalé lomy na kámen) - z Muckova dále po žluté značce do Hořic na Šumavě.
Chvalšiny - Červený Dvůr - Kleť - Český Krumlov, 16 km


Z Chvalšin po červené značce až k bývalému zámku Čevený Dvůr (dnes protialkoholní léčebna) a stále po červené až na vrchol hory Kleť (1084 m n. m., na vrcholu nejstarší rozhledna v Čechách, restaurace, hvězdárna a televizní vysílač) - z Kleti sestoupit nejprve po červené a žluté ke křížení s modrou a po ní až k Novému Dvoru, dále po zelené až do Českého Krumlova.
Kamenná - Žumberk - Děkanské Skaliny - Ličov


Z obce Kamenná (u Benešova nad Černou směr Trhové Sviny) po modré značce do Žumberka (opevněná obec s tvrzí) - dále po žluté přes Kondrač a Klení na sedlo pod Kohoutem - po zelené na vrchol Kohouta (870 m n. m.) s rozhlednou - po návratu do sedla po červené směr Kaplice k Děkanským Skalinám - asfaltkou doleva do Ličova.
Lipno nad Vltavou - Frymburk, 10 km


Z Lipna nad Vltavou obcí vzhůru po žluté směrem na Frymburk přes Alpskou vyhlídku (po 3 km) a Kaliště (993 m).
Lipno nad Vltavou - Loučovice - Vyklestilka - Kapličky - Lipno nad Vltavou, 15km


Z Lipna nad Vltavou po zelené značce ke hrázi přehrady, odtud k železniční stanici a po levém břehu Vltavy do Loučovic - projít obcí a od železniční stanice odbočit na žlutou značku - přejít Vltavu a vystoupit na vrch Vyklestilka (887 m n. m.), odtud po červené pokračovat po hřebeni na Uhlířský vrch a dále k rezervaci nazvané rašeliniště Kapličky - za slatí vystoupit na rozlehlou louku, kde stávala osada Kapličky - dále po modré až do místa zvaného U Překopané hráze a pokračovat na zalesněnou Medvědí horu - sestoupit k odbočce na Čertovo kopyto, přejít na levý břeh a vrátit se do obce Lipno nad Vltavou.
Malonty - Desky - Benešov nad Černou, 15 km


Z Malont silničkou na Meziříčí a vlevo na osadu Desky, dále přes hlavní silnici do Dluhoště a po žluté vpravo do Benešova nad Černou.
Nové Hrady - Terčino údolí - Cuknštejn - Kraví hora - Benešov nad Černou, 20 km


Z Nových Hradů (muzeum ve starém hradu) projít po červené Terčiným údolím (chráněný park se vzácnými dřevinami) přes Cuknštejn, Horní Stropnici, Dobrou Vodu a Hojnou Vodu na vrchol Kraví hory (952 m n. m.) - stále po červené, minout skalní útvar Napoleon a pokračovat hřebenem přes Kuní horu, Cikánku a Zaječí vrch až do Benešova nad Černou.
Rožmberk nad Vltavou - Malšín - Loučovice, 16 km


Z Rožmberka nad Vltavou - po modré značce (směr Frymburk) kolem obce Přířez, přes Větrnou do Malšína - dále sestup do osady Ostrov a po žluté značce přes Kyselov a Dvorečnou na místo, kde se žlutá setkává s modrou značkou - dále buď po modré přes Luč (933 m) do Loučovic (5 km), anebo stále po žluté na Lipno (2 km).
Svatojakubská cesta


První etapa této cesty vede z Českého Krumlova na Šumavu (27km). Trasa začíná v Českém Krumlově a vede do Kájova. Zde stojí jeden z nejznámějších gotických mariánských poutních kostelů v jižních Čechách. Mariánské pouti se zde konají již od roku 1263. Z Kájova cesta pokračuje do Světlíka, který leží na ploché vyvýšenině s rozhledem do krajiny. Této vesničce dominuje novogotický kostel, jehož počátky jsou datovány do 13. století. Ze Slavkova zamíří cesta do Frymburka, což je malá obec na břehu Lipenské přehrady s kostelem Sv. Bartoloměje. Odsud vede cesta přívozem přes přehradu.

Druhá etapa této cesty stoupá vzhůru do výšin Šumavy (10km). Výchozím bodem je Přední Výtoň se svým novogotickým kostelem sv. Filipa a Jakuba. Dále cesta vede na Vítkův Hrádek, kde se tyčí původně gotický poutní kostel sv Tomáše. Po pěší stezce cesta pokračuje lesem dolů k hraničnímu přechodu Koranda/St. Oswald.
Velešín - Pořešín - Kaplice, 19 km


Od radnice ve Velešíně doleva po silnici směrem na Svatý Jan nad Malší - za Velešínem na první křižovatce odbočíme asfaltkou vpravo, přes obec Pořešín a dále ke zřícenině hrádku Pořešín - dále sejít po modré dolů ke břehu Malše (peřeje) - pokračovat po modré proti toku řeky, kolem soutoku s říčkou Černou až do Kaplice.
Větřní - Slavkov - Pasovary - Světlík, 9 km


Z Větřní vyjít po hlavní silnici vzhůru až na úzkou asfaltku a po ní dojít k úvozu - pokračovat na širokou cestu, po ní vpravo až na vrchol stoupání nad osadou Kaliště - projít osadou a cestou, která vede do sedla nad Slavkovem (v osadě stará tvrz Slavkov) - napojit se na modrou značku směrem na Světlík - asi po 3 km přes mírnou terénní vlnu odbočit vlevo k zemanské tvrzi Pasovary (asi 500 m ) - odtud se vrátit na modrou a dojít do Světlíka.
Věžovatá Pláně - Rožmitál na Šumavě - Zátoň, 23 km


Z Věžovaté Pláně po červené značce směr Kaplice - lesem k zaniklé osadě Rojov - před troskami bývalého dvorce neznačenou cestou doprava a po ní až na asfaltovou silničku - doleva do prostoru bývalé obce Zahrádka (na památné lípě směrovky), pokračování po modré přes Močerady do Rožmitálu na Šumavě - na horním konci obce odbočit neznačenou cestou doleva, která vede přes Čeřín k Vltavě - před mostem odbočit doprava po červené do Zátoně.