Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Galerie, ateliéry

Ateliér Konvalinková

Ateliér Konvalinková

Latrán č. p. 42
38101 Český Krumlov
Kontakt: Konvalinková Vladimíra

Telefon: +420 380 713 134
Mobil: +420 736 417 539

E-mail: vladimira.konvalinkova@seznam.cz
WWW: www.atelierkonvalinkova.krumlov.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Galerie, ateliéry

Poloha na mapě


Atelier Konvalinková se nachází v Českém Krumlově, v domě č. 42 na Latránu, asi sto metrů od hlavní brány do areálu zámku.

Historie budovy sahá do 14. století. Patro vždy sloužilo k bydlení, v přízemních prostorách s otevřeným vstupem do ulice byly řemeslné dílny. Sídlili tu například soukeník, prýmkař, obuvník, provazník, kožišník, zámečník nebo holič.

Keramický atelier je zde od roku 1975. Obě autorky, které zde v současné době působí, jsou z rodu s uměleckým zaměřením. Výtvarným uměním se v jejich rodině zabývá už čtvrtá generace. Obě absolvovaly studia na výtvarných školách. Vladimíra Konvalinková studovala keramický design, Stanislava Konvalinková sochařství. Přestože je jejich výtvarný projev založen na individuálním přístupu, obě pracují ve stejném materiálu, využívají obdobné technologie i technické zázemí ateliéru. Navzájem se ovlivňují, doplňují a mnohdy i spolupracují na společných dílech.

Atelier Konvalinková slučuje přednosti tvůrčího prostředí a galerie. Během otevírací doby je tak možno sledovat autorky při práci a vidět vznikající díla v různých fázích rozpracovanosti, ale zároveň jsou zde vystaveny i hotové práce. Výroba není sériová, jde o malé originální řady, maximálně do pěti kusů. V nabídce jsou práce užitného i volného charakteru - mísy, konvice, džbány, vázy, kachle, svícny, ale také abstrahující i figurální plastiky.

Možnosti
* exkurze v atelieru s ukázkami práce na hrnčířském kruhu a seznámením s technologií výroby keramiky (max. 12 osob, objednávat 3 týdny předem, zajístíme překlad do angličtiny, němčiny a ruštiny)
* objednávání atypických výrobků
* v době adventu nabídka keramiky a soch s vánoční tematikou (andělé, betlémy, svícny, adventní mísy, tácy na vánočky)Exkurze v ateliéru Konvalinková

Termín Od - Do
01.01.2019 - 30.06.2019   (Po-So) 10:00 - 18:00
01.07.2019 - 30.09.2019   (Po-Ne) 10:00 - 18:00
01.10.2019 - 31.12.2019   (Po-So) 10:00 - 18:00

Exkurze

Exkurze v atelieru s ukázkami práce na hrnčířském kruhu a seznámením s technologií výroby keramiky.

Objednávky 3 týdny předem.
Zajístíme překlad do angličtiny, němčiny a ruštiny.

Místo konání: Ateliér Konvalinková, Latrán 42, Český Krumlov, Český Krumlov

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny

Počet osob v prohlídce: Od 1 Do 13
Autorky "Vladimíra Konvalinková" a "Stanislava Konvalinková"


Autorky Vladimíra a Stanislava

Obě autorky, které zde v současné době působí, jsou z rodu s uměleckým zaměřením. Výtvarným uměním se v jejich rodině zabývá už čtvrtá generace.

Obě absolvovaly studia na výtvarných školách. Vladimíra Konvalinková studovala keramický design, Stanislava Konvalinková sochařství.

Přestože je jejich výtvarný projev založen na individuálním přístupu, obě pracují ve stejném materiálu, využívají obdobné technologie i technické zázemí ateliéru.

Navzájem se ovlivňují, doplňují a mnohdy i spolupracují na společných dílech.
Fotogalerie - Vladimíra Konvalinková

Fotogalerie - Stanislava Konvalinková