Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2007

Ekofilm 2007 - Český Krumlov, České Budějovice, 8. – 14.10.2007

Logo - Ekofilm

Perlitová 1820
14000 Praha 4
Kontakt: Auviex Praha

Telefon: +420 241 445 404
Fax: +420 241 445 584

WWW: www.ekofilm.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2007


Jihočeský kraj je známý svými malebnými vesnicemi, upravenými městy, krásnou přírodou, ať už jsou to čisté rybníky, kvetoucí louky, či krásné lesy. Do tohoto kraje je radost přijet. Ne náhodou se zde ve městech Český Krumlov a České Budějovice koná už jedenáctým rokem Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - Ekofilm.

404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


O festivalu


XXXIII. Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM 2007

EKOFILM je nejstarší evropskou mezinárodní soutěží filmů o životním prostředí. Poprvé se konal v roce 1974 v Ostravě a v roce 1997 se přestěhoval do jihočeského města Český Krumlov. Po pěti letech se festival rozšířil do Českých Budějovic, kde se odehrává část program. Kromě promítání filmů festival doprovázejí besedy, semináře i zajímavá společenská setkání. EKOFILM se koná každoročně začátkem října.

Ekofilm se v tomto roce bude konat od 8. do 14. října. Festival je soutěžní, přihlášeno je více než 140 filmů z celého světa, z toho je přes 40 filmů českých. Do vlastní soutěže se dostala přibližně třetina přihlášených snímků, které hodnotí mezinárodní odborná porota. Všechny filmy budou k vidění buď v Českém Krumlově v Mincovně krumlovského zámku a v kině J&K, nebo v Českých Budějovicích v kině Kotva a na Jihočeské univerzitě. Tradiční nabídkou návštěvníkům jsou individuální projekce všech přihlášených filmů v projekčních místnostech zámecké Mincovny, kde v neděli 14. 10. dopoledne proběhne promítání vítězných snímků, „To nejlepší z Ekofilmu 2007“. Festival může navštívit kdokoliv, výhodou je vstup zdarma.
V pátek 12. října proběhne vystoupení skupiny Traband v Českém Krumlově.
Vyvrcholením festivalu je pokaždé slavnostní vyhlašování a předávání cen vítězným filmům, které proběhne v sobotu 13. října v krásném prostředí zámecké Jízdárny v Českém Krumlově. Kdo si letos odnese vavříny? Přijeďte se podívat, v podzimním Krumlově je krásně!

Hlavním vyhlašovatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí a veškerou organizaci zajišťuje agentura Auviex, s.r.o.


404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


Program404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80