Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2006

Jazz na konci léta - 2006

Ridina Ahmed Work In Progress

Radniční 28
38101 Český Krumlov
Kontakt: Josef Šmejkal

Telefon: +420 605 255 326

E-mail: josef.smejkal@razdva.cz
WWW: www.jazz-krumlov.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2006


Nabízené služby:

  • Rezervace vstupenek, objednávky
  • On-line rezervace vstupenek

Seznam nabídek:


Další informace:


Mezinárodní festival jazzové a alternativní hudby.

Probíhá po celý rok, každý měsíc jeden koncert a v tradičním termínu na konci léta pak čtyřdenní festival.

Letos nemá program monotématický tvar jako v loňském roce, kdy jsme slyšeli
především ženský jazzový vokál.
Uslyšíme žánrově rozmanitější nabídku, od
elektrického blues přes jazzové standardy, funky jazz, gypsy jazz, až po bravurně
zvládnutou hudbu 30. let minulého století...ANDREA RUILOVA & FOLINHA BAND (ECUADOR/CZ)

Termín Od - Do
16.08.2006   (St) 20:00 - 21:30

Traveller's hostel

ANDREA RUILOVA & FOLINHA BAND (ECUADOR/CZ)

Latin, salsa, jazz. Andrea Ruilova (zpěv/vocal, piano),
Jiří Šimek (akustická kytara/ac. guitare), Filip Spálený (baskytara/bass guitare), Filip Jeníček(bicí/drums).
..DAVID DRAGOUN BAND (CZ)

Termín Od - Do
06.09.2006   (St) 20:00 - 21:30

Hospoda 99

DAVID DRAGOUN BAND (CZ)

Na terase Hospody 99 zahraje David Dragoun band, který lze žánrově zařadit mezi Maceo Parkera a Prince.

David Dragoun Band se v poslední době několikrát objevil v televizi (Noc s Andělem, Na Kloboučku…). Na svém kontě má i klip k písni New York, který pravidelně rotuje v hudebních programech ČT. Původní hudba Davida Dragouna je ideální pro klubová pódia a je odrazem současných trendů, žánrově se pohybuje někde mezi Maceo Parkerem a Princem. Kapela na sebe výrazně upozornila jako support Richarda Müllera při jeho posledním megatour, kdy skupinu vidělo téměř 100 000 diváků.
David Dragoun (zpěv, klávesy), Ondřej Pomajzl (bicí), Petr Štětina (basová kytara), Radek Kašpar (saxofon),
Viktor Jerman (kytara).
..WINDIGO

Termín Od - Do
06.09.2006   (St) 20:00 - 21:30

Internet café

WINDIGO

Na prvním zámeckém nádvoří u Internet café bude k vidění českobudějovická formace Windigo, což je bluesová podoba
dřívějších My Dry Willow.

Kapelu Windigo založil známý "budějcký" kytarista Vláďa Kaplan spolu s basákem Peťou Hájkem (oba ex-My Dry Willow). Hlavní zásluhu na založení kapely má právě Peťa Hájek, který Vláďu oslovil s nabídkou si po delší odmlce opět společně zahrát. Kapela se rozjela na bluesových standartech k nimž přidala rockovější či dokonce jazzovější věci. V současné době hraje i některé vlastní skladby (latinmarathon Buizá). Celá parta se snaží vyprodukovat ten správný "vintage" zvuk, což se jí občas slušně zadaří :). K tomu jim vypomáhají ty správné lampové aparáty a analogové nástroje od foukačky po hammondky.....Celý ansábl se momentálně zasekl na počtu 6-ti členů.
Vláďa Kaplan - kytary, zpěv / guitars, vocal
Peťa Hájek - basová kytara / bass guitar
Peťa Žižka - klávesy / keyboards
Lucka Sedláčková - hammondky / Hammond organ
Peťa Solonek - bicí / drums
Martin "Joockey" Leskovjan - foukací harmonika / harmonica
..PAVEL JAKUB RYBA QUARTET (CZ)

Termín Od - Do
06.09.2006   (St) 20:00 - 21:30

Pizza & Cocktail Café Retro

PAVEL JAKUB RYBA QUARTET (CZ)

Jazzové fanoušky zvou pořadatelé na trio vynikajícího českého baskytaristy Pavla Jakuba Ryby, který ještě není příliš známý na domácích pódiích, ale sbírá velké úspěchy i výtěčné recenze v západní Evropě a
USA.

P. J. Ryba & Mind the Step je trio progresivních jazzových hudebníků. Počátek skupiny sahá do roku 1990, kdy vydala své první CD. Díky skvělým recenzím a okamžitému zájmu klubových i festivalových pořadatelů trio absolvovalo úspěšné evropské turné. Styl skupiny a její hudební otevřenost oslovily mnoho hostujících hudebníku z celé Evropy.
Během svého působeni prošla kapela několika personálními změnami, nikdy však neztratila svůj originální hudební rukopis, a to díky svému vedoucímu P. J. Rybovi, skutečné osobnosti mezi hráči na basovou kytaru.
V roce 2004 vydala skupina CD Morally Topless, ve spolupráci s kytarovou legendou američanem Mikem Sternem.
Pavel Jakub Ryba - od roku 2000 je exklusivní hráčem německého výrobce hudebních nástrojů Warwick. Jeho sólové album “Yes,Yes,No,No” bylo nejvýše oceněným titulem, recenzovaným v Jazzize Magazine/USA/. Toto album setrvalo 3 měsíce na vrcholu žebříčku ve společnosti takových jazzových veličin jako Pat Metheny, Charles Mingus, Keith Jaret, Joe Zawinul....
Jiri Kollman - původně jazzový a rockový bubeník, pro nějž se konvenční bicí souprava stala příliš svazující. Jeho originální přístup ke hře ne perkusivní nástroje jej přivedl ke spolupráci s Pavelem J. Rybou a zmíněnými hudebníky.
Petr Albert Venkrbec - hráč na alt saxofon s unikátním tónem a melodikou.
www.pjryba.com
..COLLAGE - JAZZ QUARTET LONDON, STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND

Termín Od - Do
07.09.2006   (Čt) 19:00 - 21:30

Dvorek U Malého Vítka

COLLAGE - JAZZ QUARTET LONDON (ESP/GB/CZ)
STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND (CZ/SK/Irsko)

V případě Collage jde o velmi nadějné
studenty prestižní Royal Academy of Music London, v případě Stan The Man pak o elektrické blues té nejvyšší kvality, navíc podpořené fantasticky zpívající černou Britkou Betty Semper.

Collage Jazz Quartet – studenti Royal Academy of Music London
Francesc Marco Sendon – klavír
narozen 1982 v Tarragona (ESP) – klavírní konzervatoř v Luxemburgu – absolvent matematické fakulty King´s College v Londýně – studium jazzu na Royal Academy of Music v Londýně – žije v Lucembursku a v Londýně.
Dave Shulman – saxofony, klarinet
narozen 1983 v Leedsu (UK) – pochází z hudební rodiny - studium hry na klavír a klarinet, s rodiči vystupoval ve formaci Freylach Spielers (židovská hudba) - studium jazzu na Birminghamské konzervatoři, poté na Royal Academy of Music v Londýně (Stan Sulzman, Tim Garland, Pete Churchil, Mark Bassey) – zakladající člen kapely Sonic Mutation – spolupracuje s Mike Garrick´s Jazz Britania Big Band, Dave Foster´s Big Band, National Youth Jazz Orchestra
Josh Blackmore - bicí
narozen 1986 v Londýně (UK) – jazzu a hře na bicí se věnuje od 13 let, od 18 let stipendium na Royal Academy of Music – spolupráce s vynikajícími anglickými jazzmanny (Gerard Presencer, Phil Robson, Phil Donkin, Tom Cawley) – pravidelně vystupuje v renomovaných londýnských jazzových klubech (Ronnie Scotts Jazz Club, 606, Pizza Express, The Vortex, The Progress Bar, The spice of life)
Jiří Slavík – kontrabas
narozen 1986 v Havířově (CZ) – nejdříve houslista, poté samoukem na kontrabas – studium kontrabasové hry na konzervatoři Santa Cecilia v Římě (Massimo Giorgio) – stipendium na Royal Academy of Music v Londýně (Duncan McTier) – studium jazzové skladby tamtéž (Barak Schmool) – kreativní spolupráce s tanečnicí Robertou Garrison – aktivně se věnuje klasické, etnické i jazzové hudbě a volné improvizaci – četná ocenění z mezinárodních hudebních soutěží (m.j. stříbrná medaile italského prezidenta Carla Ciampiho).


Stan the Man - vl. jménem Stan Wolarz – se narodil v roce 1951 ve skotském Edinburghu. Na kytaru a baskytaru začal hrát v roce 1964, poté vystupoval v poloprofesionálních soul a R&B kapelách. V 90. letech se objevil na londýnské bluesové scéně s alby Night Train a Blues Revue, zahrál si s Lawriem Grahamem z kapely New Yardbirds. Ve stejné době se začal více věnovat zpěvu, založil vlastní kapelu (94-95) s Anne „Betty“ Semper, která se společně s ním podílela na zpěvu. Často navštěvoval Prahu. V letech 96/97 založil kapelu Bohemian Blues Band, v roce 1998 nahrál první CD „Liquor, love & lies“.
Dnes Stan pevně kotví v Praze a hraje po celé republice. Učinkuje také v klubech a na festivalech v Německu, Rakousku a Slovensku, nedávno jel turné po Skotsku. V Českém Krumlově kapela vystoupí v plné sestavě, tedy i s hvězdnou Betty Semper, Britkou, která dnes trvale žije ve Vídni.
Stan Wolarz (kytara, zpěv), Betty S. (zpěv), Tono Ďuratný (bass), Kamil Němec (bicí).
..FILIP GONDOLÁN BAND (CZ), GULOČAR (CZ)

Termín Od - Do
08.09.2006   (Pá) 19:00 - 21:30

Dvorek U Malého Vítka

FILIP GONDOLÁN BAND (CZ)
GULOČAR (CZ)

V pátek se představí se svým "rom-pop-jazzovým" bandem Filip Gondolán a po něm nastoupí těžká jízda v podobě stále slavnějších Gulo čar. Jejich strhující koncerty jsou vyhlášené a není pochyb, že roztančí i českokrumlovské publikum.

Filip Gondolán band předvede do značné míry experimentální, jazzem křtěný latino-gypsy pop. Jako host zahájí program zpěvačka Olga Škrancová, kapelu dále tvoří Filip Gondolán (zpěv), Jiří Nedoma (piano), Tomáš Baroš (basa) a Radek Němejc (bicí).
Filip Gondolán absolvoval v letech 1992-1997 Státní konzervatoř, obor zpěv. V osmdesátých letech studoval také housle a kontrabas. Působil v Antonín Gondolán bandu, vokální skupině Presstissimo, Big Bandu Felixe Slováčka, Big Bandu Karla Vlacha a ve Filip Gondolán bandu. V letech 2000-2001 byl na angažmá v USA. Vyučuje zpěv na umělecké škole Harmonie (na jazzovém oddělení pro Romy) a také na jazzovém oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka. Zaměřuje se na R & B, soul, jazz.


Gulo čar - hudba jako smysl života.
Ohromný talent, nefalšovaná láska k hudbě a k tomu spousta cílevědomé dřiny. To vše vyneslo brněnskou skupinu Gulo čar do pozice uznávaných interpretů. Gulo čar dokáží rozdivočit publikum během strhujících koncertů a hudební kritiky nadchli tak, že jim za předchozí desku Baro drom přiřkli Anděla v kategorii world music. Nové album, které jako producent podpořil Doug Wimbish ze slavných Living Colour, by jim mělo umožnit „sáhnout po světovosti“ minimálně zvukem a kvalitou muziky.
Členové: Vladimír Dirda, Pavel Dirda, Irena Horváthová, Libor Dirda, Koloman Baláž, Radek Baláž, Druppi, Benedikt Mihok, Jirka Majzlík.
..ACADEMIC JAZZ BAND (CZ)

Termín Od - Do
09.09.2006   (So) 14:00 - 15:30

Dvorek U Malého Vítka

ACADEMIC JAZZ BAND (CZ)

Tečku za letošním ročníkem udělají v sobotu odpoledne přerovští Academic Jazz Band, v jehož repertoáru jsou zastoupeni velikáni jazzového období 20. a 30. let dvacátého století. Soubor má špičkovou uměleckou úroveň a hudbou např. Duke Ellingtona nás zavede o 80 let zpět do předswingových časů.

Academic Jazz Band Přerov
Repertoár AJB se opírá o velikány jazzového období 20. až 30. let minulého století, jako například Duke Ellingtona, Fletchera Hendersona, Dona Redmana či orchestr McKinney´s Cotton Pickers.
Nynější obsazení AJB s technickou a nástrojovou suverénností, perfektně nastudovanými aranžemi, rytmickou vyrovnaností i spontánností projevu splňuje nepřísnější kritéria tohoto stylového zaměření a je jeho ojedinělým zástupcem v Evropě. O své úrovni přesvědčuje AJB posluchače takřka ve všech evropských zemích, kde bývá každoročním hostem jazzových festivalů a přehlídek. Je opakovaně zván do Francie, Španěleska, Německa, Rakouska či Holandska.
Obsazení: Josef Černocký (trumpeta, zpěv), Radek Hrůza (bicí), Alexandr Kunert (tuba), Herbert Novotný (trumpeta), Jiří Pumprla (klarinet, saxofon), Karel Sekera (piano), Miroslav Šiška (klarinet, saxofon), Pavel Skýpala (klarinet, saxofon), Otakar Smejkal (pozoun),
Milan Strnadel (banjo).

A komu se snad bude zdát, že má krásné muziky ještě málo, ten společně s námi může v sobotu večer navštívit revivalový projekt The Wall, konaný v rámci českokrumlovského Dne bez bariér.
..Předprodej vstupenek


Předprodej vstupenek:

Infocentrum Český Krumlov
Náměstí Svornosti 2
Tel: 380 704 622
Fax: 380 704 619
E-mail: info@ckrumlov.cz

UNIOS TOURIST SERVICE
Zámek 57
Tel: 380 725 110

Disc music
..Sponzoři