Aktuality > 2009

Podzimní Český Krumlov

Pestrá podzimní nabídka Českého Krumlova Vás jistě zaujme. Můžete si vybrat jak společensko-kulturní akce, tak volnočasové nebo sportovní aktivity.

Začátek října oživí Festival barokních umění, který se koná v termínu 2. - 4.10. Hudební program festivalu zajišťuje soubor mladých hudebníků Hofmusici specializující se na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů. Komorní kantáty a dueta jednoho z velikánů barokní hudby si můžete poslechnout na zahajovacím koncertu k 250. výročí úmrtí G. F. Händela. Festival dále pokračuje promítáním dokumentárního filmu Argippo znovuzrozený a barokní operou La morte d´Ercole - Nicoló Porpora. Máte jedinečnou možnost zhlédnout novodobou světovou premiéru scénického provedení serenaty, která byla poprvé provedena v roce 1711 v Neapoli u příležitosti oslav císařské korunovace Karla IV. Festival zakončí Concilium Musicum Wien a manité s hudbou 18. století.

Další významnou říjnovou akci představuje mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM (5. - 11.10.). Hlavním tématem letošního ročníku festivalu jsou změny klimatu a jejich souvislosti. Festivalem Vás bude i letos provázet Jaroslav Dušek. Do soutěže MFF Ekofilm je přihlášen dosud rekordní počet filmů - 225 snímků ze 40 zemí světa, z toho 69 pochází z České republiky. Do vlastní soutěže postoupilo 53 vybraných filmů, které bude hodnotit šestičlenná mezinárodní porota. Ekofilm Vám nabídne kromě soutěžních filmů, promítání dalších zajímavých snímků, semináře, besedy s našimi i zahraničními hosty, výstavy, koncerty a jiné doprovodné akce. Na pátek 9. října je v Městském divadle v Českém Krumlově připraveno představení Čtyři dohody, aneb láska - vztahy - přátelství. V hlavní roli uvidíte Jaroslava Duška, spoluúčinkují Zdeněk Konopásek a Pjér La Šéz. V sobotu 10. října se v kině J&K v Českém Krumlově uskuteční již tradiční setkání s tvůrci českého filmu po 30 letech. Tentokrát padla volba na film Postřižiny. V programu festivalu nebudou chybět ani koncerty. V pátek 9. října můžete zavítat na koncert kapely Swetja a spol. v divadelní kavárně Antré a skupina Neřež vystoupí 10. října na slavnostním vyhlašování výsledků soutěže Ekofilmu a v kavárně Antré. Všechny akce Ekofilmu jsou zdarma s výjimkou divadelních představení a jsou určeny pro veřejnost, proto neváhejte, vyrazte na festival a jistě se dozvíte spoustu nového.

Barokní divadlo      Ekofilm      Krumlovský vodácký maraton

Kulturně společenskou nabídku v Českém Krumlově doplňuje Městské divadlo (Jan Schmid - Praha stověžatá: Studio Ypsilon Praha; Alma De Groen - Mrchy: Intimní divadlo Dáši Bláhové Praha; Georges Feydeau - Blboun (Le Dindon): Divadlo Na Fidlovačce - Praha a další), divadelní klub Ántré a nový klubový cyklus „Hudební sklepy", který představí legendy a osobnosti naší folkové a písničkářské scény, v měsíci říjnu to bude Jan Matěj Rak. Nenechte si ujít ani slavnostní koncert partnerského města Llanwrtyd Wells, který je součástí oslav 700 let města. Kromě toho můžete navštívit řadu muzeí a galerií nebo poznat krásy Českého Krumlova v doprovodu průvodce. Především využijte poslední měsíc, kdy je v tomto roce možné navštívit Státní hrad a zámek Český Krumlov, Galerii české kultury či Grafitový důl.

Vrchol vodácké sezóny představuje již tradičně Krumlovský vodácký maratón (10.10.). Maratónu se účastní kajaky, kánoe, rafty, ale také pramice. Jednotlivé etapy závodu začínají ve Vyšším Brodě, Rožmberku nad Vltavou a v kempu Na Pískárně. Nejrychlejší lodě můžete v Českém Krumlově přivítat cca ve 13:00. Vyhlašovací ceremoniál poté proběhne v zahradách pivovaru Eggenberg a bude zakončen koncerty kapel Tři sestry revival banda a Akia, b.a. Po celý den je pro Vás, ale i pro Vaše děti připraven v zahradách pivovaru doprovodný program - různé atrakce, malování, zábavné hry, soutěže a vystoupení českobudějovického kabaretu Kašpárek v rohlíku.

Sportovní akce v Českém Krumlově doplňuje Národní pohár karate JKA mládeže, který proběhne 3.10., a hasičská soutěž O pohár města (4.10.).

Pokud však nechcete být pouze pasivním divákem, můžete využít řadu sportovních zařízení v Českém Krumlově a protáhnout si tělo. Jistě si zde najdete sport, který vyhovuje právě Vám - tenis, squash, golf, plavání, jezdectví, cyklistika, koloběžky, čtyřkolky, bowling atd.

Pestrobarevnou podzimní krajinu můžete obdivovat při putování v okolí Českého Krumlova. Vydejte se na Kleť, nejvyšší vrchol CHKO Blanský les, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen nebo na Vítkův hrádek. Do konce měsíce října jsou pro Vás otevřeny i brány hradu Rožmberk či kláštera Zlatá Koruna.

Vychutnejte si podzim v Českém Krumlově!

Podzimní promenáda u řeky Vltavy ve městě Český Krumlov