Aktuality > 2009

Kouzlo podzimního Krumlova v podání Svatováclavských slavností

Svatováclavské slavnosti patří mezi oslavy plné dobrého jídla, pití, zpěvu, tance a her. Město Český Krumlov vzdá poslední zářijový víkend hold svatému Václavovi, patronu české země i města Český Krumlov, patronu vinařů a pivovarníků. Staňte se i vy součástí tohoto nevšedního zážitku a odneste si krásné vzpomínky na podzimní Krumlov. Letošní ročník vás uchvátí nejen tradičním programem, ale čekají vás i novinky. Výjimečnost podzimních slavností umocňuje i fakt, že město Český Krumlov oslavuje 700. výročí. Jste srdečně zváni do Českého Krumlova ve dnech 25. až 28. září 2009 na Svatováclavské slavnosti.

Již v pátek roztančí historické uličky a zákoutí města 3. ročník Mezinárodního folklórního festivalu. Na náměstí Svornosti zahrají soubory z Čech, Moravy, ale také Francie. V rámci slavností zazní i cikánská muzika v podání dvou oblíbených krumlovských kapel Cindži renta a Orient.

Novinkou letošního ročníku jsou ukázky balónového létání. Návštěvníky slavností čeká přelet flotily balónů nad městem.

Svatováclavské slavnosti       Svatováclavské slavnosti    

Setkání Václavů a Václavek spojené s podpisy do pamětní knihy, vzkaz pro budoucí generace, hudební vystoupení mnoha kapel, křest výpravné knihy Příběh města Český Krumlov, pěvecká soutěž „Český talent 2009 Jihočeský Vrabčák," dětské odpoledne s hrami, poníky a soutěžemi představuje pouze malou ochutnávku z bohatého programu slavností.
V Noci otevřených muzeí a galerií zpřístupní českokrumlovské galerie své expozice všem návštěvníkům zdarma. Den otevřených srdcí je naopak věnován především dětem. V rámci programu mohou děti v doprovodu rodičů zdarma navštívit expozice barokního divadla Státního hradu a zámku, podzemí grafitového dolu, kostel svatého Víta a kapli svatého Václava.

Tradiční jarmark s řemeslnými výrobky, burčák, víno a další pochutiny, které k podzimu a dobré zábavě patří, budou moci návštěvníci ochutnat na náměstí Svornosti. Bude se čepovat pivo Budějovického Budvaru. Vybrané krumlovské restaurace a hospůdky nabídnou speciální Svatováclavské menu, složené z tradičních českých pokrmů.

Svatováclavské slavnosti       Svatováclavské slavnosti      

Přijeďte si do Českého Krumlova užít slavnosti, ještě než stihne barevné listí ze stromů pokrýt zem. Jste srdečně vítáni!

Aktuální program Svatováclavských slavností je umístěn na webových stránkách www.ckrumlov.cz/svs2009