Občan > Aktuality > 2012

Agentura domácí zdravotní péče

aktualizováno 16.02.2012

Agentura domácí zdravotní péče působí od listopadu 2005 v Českém Krumlově a okolí. Poskytuje služby klientům, kteří se ocitli v nepříznivé zdravotní či sociální situaci, v jejich domácím prostředí.

Domácí zdravotní péči indikuje praktický lékař nebo příslušný specialista v nemocnici, kde byl klient léčen a odkud je propuštěn. Domácí zdravotní péče je hrazena zdravotní pojišťovnou, je tedy pro klienta zdarma. Pokud ji předepisuje propouštěcí lékař v nemocnici, pak je služba poskytována bezplatně maximálně 14 dnů. Zdravotní péči může po 2 týdnech prodloužit praktický lékař. Ke klientovi dochází graduovaná zdravotní sestra, která v domácím prostředí může poskytnout zdravotní péči např.: sledování vitálních (životních) funkcí, péče o ležící klienty, převazy a ošetření poranění, aplikace léčebných kúr, aplikace a zaučení inzulínové léčby, infuzní terapie, odběry krve, základní rehabilitační výkony, ošetření permanentních katetrů apod. V neposlední řadě zajišťuje agentura již desítky let hospicovou péči a spolupracuje s pečovatelskou službou. Dostupnost agentury je 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Více informací získáte na kontaktech: Martina Vašková, tel.: 728 045 932 nebo Klára Serafínová (vedoucí sestra, člen Asociace domácí péče), tel.: 608 961 966.