Aktuality > 2018

Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2018

Poznejte jinou tvář Českého Krumlova. Tvář plnou klidu a poezie. Vychutnejte si vánoční atmosféru Českého Krumlova, která Vás jednoduše pohltí - adventní a vánoční trhy, koncerty, betlémy, vánoční pohádky, andělský průvod městem, vánoční komentované prohlídky, andělské Kláštery. Advent a Vánoce v Českém Krumlově, zpestřený staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím Vás svátečně naladí.

Již v pátek 30. listopadu se na českokrumlovském náměstí Svornosti otevřou brány adventního a vánočního trhu. Až do 6. ledna 2019 se tak budete moci denně setkávat nad vánočním punčem a staročeskými dobrotami. Zakoupit bude možné také drobné dárky, tradiční výrobky s vánoční tematikou či dekorace.

Kouzlo města v adventním čase umocní tradiční program: hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu (2. prosince), společné zpívání koled (12. a 16. prosince), Andělský průvod městem (7. prosince), Mikulášská nadílka (5. prosince), adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel (1. - 2. prosince a 8. - 9. prosince), andělské adventní soboty v Klášterech, Psí Vánoce (21. prosince), Rybova mše vánoční (15. prosince v Klášterním kostele), Vánoční plavby na voru či Medvědí Vánoce (24. prosince). Kouzelným završením předvánočního období je pak Živý Betlém (23. prosince) - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

Ježíškův poštovní úřad letos přijímá dopisy dětí Ježíškovi již od neděle 2. prosince. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu. V neděli 9. prosince pak od 15.00 hodin bude otevřen Ježíškův poštovní úřad u Zlatého Anděla a v 16.30 hodin navštíví naše město Bílá paní, která dopisy dětí doručí samotnému Ježíškovi.

Přijměte naše pozvání na Advent a Vánoce v Českém Krumlově! Příležitostí zastavit se a rozjímat v době sváteční bude v Českém Krumlově opravdu mnoho.

Kompletní program 2018

Fotogalerie předchozích ročníků