Aktuality > 2015

Českokrumlovský Advent a Vánoce
27. 11. 2015 - 6. 1. 2016

4. adventní neděle - Ježíškův poštovní úřad U Zlatého anděla, Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2010 Českokrumlovský Advent a Vánoce - čas, který vám přinese krásné chvíle klidu, pohody i nádherné kulisy zahalené do bílého roucha. Projděte se vyzdobeným městem, zaposlouchejte se do zvuku koled, zahřejte se svařeným vínem, punčem či nakupte Vánoční dárek na adventním trhu, to vše za doprovodu bohatého kulturního programu po celé čtyři adventní víkendy.

Perlou letošního adventního programu jsou Vánoce v Klášterech Český Krumlov - rozsáhlý soubor revitalizovaných klášterních budov, unikátní trojklášteří, které se pro návštěvníky prvně v historii otevře o prvním adventním víkendu 28. listopadu a po celé čtyři adventní víkendy nabídne speciální program s vánoční tématikou. Sobotním programem bude také zahájen provoz stálých expozic, které budou od této chvíle otevřeny denně.

První adventní víkend bude dále patřit programu na náměstí Svornosti. V sobotu 28. listopadu děti ukážou, co se naučili na kroužcích DDM Český Krumlov, poté se zaposloucháme do zpěvu pěveckého sboru MUSICA DIVINA. Vánoční strom společně rozsvítíme v neděli 29. listopadu a pokřtíme patrona adventního trhu.   

Advent a Vánoce v Českém Krumlově A co přinese druhý adventní víkend? V pátek 4. prosince projde městem průvod hornických spolků a cechů v hornických uniformách a historických krojích, který přinese Světlo sv. Barbory. Na 1. zámeckém nádvoří budou přivítáni obnovenou Schwarzenberskou granátnickou gardou a slavnostními salvami. Sobota 5. prosince bude patřit hodným dětem, které čeká Mikulášská nadílka, ale nebude chybět ani čertí doprovod na ty zlobivé. A protože se při sobotním čertovském reji všechny děti napraví, mohou napsat své přání na vánoční dárek a poslat Ježíškovou poštou v neděli 6. prosince. Své dopisy pro Ježíška mohou děti vhazovat do schránky již od prvního adventního víkendu v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov.

Třetí a čtvrtý adventní víkend přinese na náměstí Svornosti hlavně hudbu a to jak v podání místních souborů, spolků a dětských hudebních těles jako JITŘENKA, „NÁDRŽ" (ZŠ Za Nádražím) či akordeonové kvarteto ZUŠ ČK, tak v podání „ostřílených" kapel z Českých Budějovic jako HE BAND, WEEKEND či BOBESH. O třetí a čtvrté adventní neděli nebude chybět ani tradiční nedělní zpívání vánočních koled a písní na náměstí Svornosti v podání krumlovských dětí a muzikantů.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově Hudba bude znít v průběhu celého období adventu nejen na náměstí, ale i v krásných historických prostorách. Čekají nás nejen tradiční vánoční koncerty v podobě kapely KAPKA, Městského pěveckého sboru Perchta, Krumlovského komorního orchestru a dalších krumlovských souborů a hudebních těles. Ale i trochu netradiční jako například DAN BÁRTA & ROBERT BALZAR TRIO či ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA.

V bohatém programu nebudou chybět ani tradiční Psí Vánoce (18. prosince), Živý Betlém (23. prosince) a Medvědí Vánoce (24. prosince). Další kulturní vyžití připravila také Základní umělecká škola, Dům dětí a mládeže, Městské divadlo v podobě adventních pohádek či Regionální muzeum. Museum Fotoateliér Seidel nabízí tradiční originální rodinná či individuální PFka (5. -6. prosince, 12. - 13. prosince). 

Do nového roku se začneme zvolna přesouvat ve středu 31. prosince, a to již ve 21.30 hodin s nadějnou mladou kapelou Element a jejich rock´n´rollem. Poslední minuty starého roku strávíme s již prověřenými Chlapi v sobě. Silvestrovský program obohatí svou nabídkou i místní gastronomická a ubytovací zařízení. Důstojnou tečku za adventem udělají Tři Králové, kteří 6. ledna 2016 za pomoci dětí sfouknou vánoční strom.

Kompletní program na: www.ckrumlov.cz/advent2015