Aktuality > 2014

Českokrumlovský Advent a Vánoce 2014

Dominantní 12 m vysoký vánoční smrk, Mikulášská nadílka, Medvědí i Psí Vánoce, oslava konce roku, adventní trhy, příchod Tří králů, koncerty, výstavy, divadelní představení, hry a především rozzářené oči dětí a otevřená srdce dospělých. Celkem 4 víkendy atmosféry Adventu a Vánoc v Českém Krumlově, čtyři víkendy plné kulturního vyžití.

Český Krumlov pod rouškou tmy - Advent & Vánoce Již od 28. listopadu bude v Českém Krumlově na náměstí Svornosti možné navštívit adventní trhy, které potrvají až do 6. ledna 2015. V letošním roce nabídnou celkem 24 stánků s rozmanitým tematickým zbožím, chybět nebude vánoční punč či oblíbené svařené víno. Pořadatelem těchto trhů je již třetím rokem Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově.

Českokrumlovský advent zahájíme v neděli 30. listopadu, kdy nás čeká tradiční Hudebně poetické otevření adventu a rozsvícení vánočního stromu spolu s požehnáním českokrumlovského vikáře P. Václava Píchy. Přítomné pozdraví také starosta města Dalibor Carda a o hudební doprovod se postará pěvecký sbor Medvíďata. Na nádvoří Prelatury pak otevřeme advent živým světlem.

Mikulášská nadílka, čertovské hry s andělskou asistencí a příchod sv. Mikuláše bude netrpělivé očekáván v pátek 5. prosince. O hudební nadílku se tentokrát postará kapela Rybníkáři.

Druhý adventní víkend bude úřadovat Ježíškův poštovní úřad společně s bílou paní u Zlatého anděla. Již druhým rokem se vás také budou snažit vánočně naladit dámy z kapely Lakomá Barka, a to od 18 hodin v českokrumlovské synagoze.

Advent a Vánoce - poštovní úřad Vždy ve středu po druhé adventní neděli se ví, že Česko zpívá koledy. Tentokrát tedy ve středu 10. prosince od 17.45 hodin na náměstí Svornosti. V jednom okamžiku sborově zazní nejméně tři stejné koledy z hrdel tisíců lidí na českých i moravských náměstích.

Další adventní víkend přinese nejen nedělní, ale také sobotní program připravovaný Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově. Odpoledne nám zpestří akordeonové kvarteto ze Základní umělecké školy, hudební skupina Nádrž a naši oblíbení Chlapi v sobě. Třetí adventní neděle pak patří již roky dětem z mateřských škol a společnému zpívání u vánočního stromu.

Naši čtyřnozí psí i kočičí miláčci pak budou slavit své Psí vánoce již v pátek 19. prosince, a to od 13 hodin. Za věnované pamlsky či finanční hotovost budou odměnou nejen děkovné hafání a radostné pobíhání všech v útulku ubytovaných, ale také pár písní v podání oblíbené Lakomé Barky.

V sobotu 20. prosince je možné navštívit odpolední program na náměstí Svornosti a večer pak také tradiční uvedení Rybovy mše vánoční v podání smyčcového orchestru Český Krumlov a jeho hostů. Koncert se koná v zámecké jízdárně od 19.30 hodin.

Čtvrtou adventní neděli nadělují českokrumlovští muzikanti hudební dárky, během pořadu s názvem Nesem vám písničky. Českokrumlovští skauti budou vtento den také rozdávat Betlémské světlo u Regionálního muzea v čase 10.30 - 17.00 hodin.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově V předvečer štědrého dne předvedou občané a místní soubory tradiční Živý betlém, biblický živý obraz se zpěvy vánočních koled. Tentokrát však netradičně na druhém zámeckém nádvoří. Akci pořádá Umělecká beseda Český Krumlov a účinkují v ní občané a soubory města.

Na Štědrý den se pak potkáme již počtyřiadvacáté u medvědího příkopu a oslavíme Medvědí vánoce nejen s medvědy ale i oblíbenou kapelou Kapka. Každoročně si tuto akci nenechají ujít desítky občanů města i jeho návštěvníci.

Do nového roku se začneme zvolna přesouvat ve středu 31. prosince, a to již ve 21.30 hodin s nadějnou mladou kapelou Element a jejich rock´n´rollem. Poslední minuty starého roku strávíme s již prověřenými Papouškovými sirotky. Silvestrovský program na náměstí Svornosti se po jeho obnovení stává oblíbenou tečkou za starým rokem.

Důstojnou tečku za adventem udělají Tři Králové, kteří 6. ledna 2015 za pomoci dětí, sfouknou vánoční strom a zároveň proběhne Tříkrálová sbírka České katolické charity.

Další bohatý program připravila také Základní umělecká škola, Dům dětí a mládeže, Městské divadlo či Regionální muzeum. Museum Fotoateliér Seidel nabízí také originální rodinná či individuální PFka.

Koncerty, pohádky, výstavy, hry i více než čtyři desítky dalších jednotlivých akcí. To vše nabízí letošní adventně vánoční program v Českém Krumlově. Příležitostí zastavit se a rozjímat v době sváteční bude opravdu mnoho. Kompletní program naleznete na www.ckrumlov.cz/advent2014.