Aktuality > 2009

Nová tradice Velikonočních trhů v Českém Krumlově

Nová tradice velikonočních trhů se pomalu vyvíjí v Českém Krumlově. Od čtvrtka 9. dubna do pondělí 13. května se konají velikonoční trhy na náměstí Svornosti. Velikonoční trhy zatím nejsou součástí oficiálních městských slavností, přesto se už druhým rokem těší oblibě místních i návštěvníků.

Trhy na náměstí Svornosti v Českém Krumlově

Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí nabídnou trhovci a řemeslníci od 10:00 do 17:00 hodin stylové výrobky. Každý, kdo zavítá do historického centra Českého Krumlova, bude moci ochutnat lidovou pochoutku - pečené brambory. Českokrumlovské velikonoční trhy nabídnou příchozím také velikonoční pomlázky či malovaná vajíčka, dřevěné výrobky nebo kožešinové beránky.

K velikonočnímu programu přispěje i doprovodný kulturní
a gastronomický program.

V gotické kapli hotelu Old Inn na náměstí Svornosti se v neděli 12. dubna od 18:00 uskuteční Slavnostní velikonoční koncert na harfu a housle. Na harfu zahraje Pavla Jahodová a na housle Ada Slivanská. Návštěvníci uslyší díla Vivaldiho, Mozarta, Bocceriniho, Bacha, Dvořáka, Glinky a jiných.

Pro milovníky dobrého jídla a pití připravila restaurace Hotelu Růže speciální Velikonoční menu, a to od soboty 11. dubna do pondělí 13. dubna.

Nová expozice Socialistického realismu a Politického plakátu SSSR je k vidění také v Egon Schiele Art Centru. Své brány již otevřel i Státní hrad a zámek Český Krumlov, kde si návštěvníci mohou projít I. prohlídkovou trasu nebo se rozhlédnout ze zámecké věže.

Město Český Krumlov srdečně zve všechny zdejší i cizokrajné na náměstí Svornosti. Přijďte si vychutnat jedinečnou velikonoční atmosféru v centru Českého Krumlova.