Aktuality > 2008

Český Krumlov se dostal mezi 100 nejkrásnějších historických míst světa

PRAHA 27. 11. 2008 (iHNed.cz)

Do stovky nejkrásnějších historických destinací, kterou každoročně sestavuje časopis National Geographic Traveler, se dostalo jediné české město. Není to Praha.

Český Krumlov se dostal mezi 100 nejkrásnějších historických míst světa

Necelé tři stovky expertů vybraly pro časopis National Geographic Traveler stovku nejhezčích historických destinací. Na 16. místě se umístil Český Krumlov, který tak porazil místa jako Damašek, Sydney či Veronu.

"V pátém ročníku našeho přehledu, jsme se zaměřili na to, jak historické destinace odolávají masovému turismu, různým opomenutím a opravám. Stejně jako hrozbě proměny v muzeum bez života nebo Disneyland, který je parodií na skutečné historické dědictví," píší autoři v průvodním článku.

Český Krumlov se dostal mezi 100 nejkrásnějších historických míst světa

Při výběru jednotlivých míst autoři podle svých slov vynechali "žijící muzea" a místa postavená na jedné historické památce. Místo toho vybírali "zabydlené komunity s historickým charakterem", mezi šest kritérií vedle stavu památek patří také ekologické faktory či sociální soudržnost.

Celý članek "Český Krumlov se dostal mezi 100 nejkrásnějších historických míst světa" je možno přečíst zde. Na stránkách časopisu National Geographic Traveler je k dispozici úplný seznam 109 nejkrásnějších historických míst světa, stejně jako seznam hodnotitelů destinací.

 

Český Krumlov obdržel ve svém hodnocení 76 bodů ze 100 možných,
přičemž nejvyšší počet udělených bodů byl 88!