Aktuality > 2008

Český Krumlov z ptačí perspektivy

Zámecká vež v Českém Krumlově, podvečerní atmosféra, foto: Lubor Mrázek Využijte atraktivní možnosti a vystoupejte po 162 schodech do výšky 86 metrů nad hladinou řeky Vltavy. Pohled na město mnoha tváří, zahalené v podzimním hávu, Vám jistě bude inspirací. V letošním roce bude zámecká věž zpřístupněna minimálně do poloviny prosince. Při příznivých klimatických podmínkách bude provoz prodloužen až do konce roku.

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří v České republice k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě a k nejnavštěvovanějším v České republice. Zámecká věž s celým areálem hradu a zámku tvoří jednu z dominant města.

Původně gotický hrad ze 13. stol. byl rozšířen ve 14. stol. a v 16. stol. renesančně přestavěn. V 17. a 18. stol. byly provedeny barokní a rokokové úpravy.

Celý půdorys IV. nádvoří zámku kopírují rozsáhlé třípodlažní podzemní prostory, Václavské sklepy, v nichž jsou pod patronací Agentury českého keramického designu pravidelně pořádány výstavy současných českých i zahraničních umělců.

Unikátní prostory Mezinárodní galerie umění ve Václavských sklepích můžete letos navštívit až do konce letošního roku, a to od pátku do neděle.

Informace o Státním hradu a zámku Český Krumlov (historie, služby a nabídky aj.) najdete na www.castle.ckrumlov.cz.