Aktuality > 2008

V sobotu 11. října Krumlovský vodácký maraton po šesté

Zveme Vás na vodácký maraton! Ačkoliv počasí tomu rozhodně nenasvědčuje, tak druhá říjnová sobota bude opět (stejně tak jako předchozích pět let) patřit vodákům. Vodákům turistům, ale i medailistům ze světových podniků a olympijských her. Vodákům z tuzemska a mnoha evropských zemí. Otevřeno je 22 kategorií.

Sportovní klub KVM Český Krumlov společně s krumlovskými vodáky z SK VLTAVA připravil na sobotu 11. října KRUMLOVSKÝ VODÁCKÝ MARATON (dále i KVM).

Krumlovský vodácký maraton 2007 Krumlovský vodácký maraton 2007 Krumlovský vodácký maraton 2007

Kajaky a kánoe vystartují z Vyššího Brodu hromadně v 11:00 hodin. Na řeku Vltavu je pustí olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Osobně bude přítomen i předseda PS PČR Ing. Miloslav Vlček, pod jehož záštitou se KVM 2008 koná.

V Rožmberku nad Vltavou odstartují po výstřelu z děla posádky pramic a raftů. Ty budou letos bojovat o Mistrovský titul nejlepšího maratonce ĆR v kategorii R4 a P5. Závodníky bude doprovázet od startu do cíle vrtulník generálního partnera maratonu – společnosti ALFA-HELICOPTER, spol. s r.o..

V kempu Pískárna musí všichni závodníci přenést svoje plavidlo vyznačeným koridorem, znovu nasednout a pokračovat v cestě k cíli. První závodníci jsou na přeběhu očekávání po 12té hodině.

Krumlovský vodácký maraton 2007 Krumlovský vodácký maraton 2007 Krumlovský vodácký maraton 2007

Po splutí 36, resp. 26 kilometrů řeky Vltavy, ve které bude zvýšený průtok, se maratonci dostanou do Českého Krumlova. Musí překonat nástrahy „krumlovských jezů“ aby se dostali do cíle – k pivovaru Eggenberg.

Od 11:00 hodin budou otevřeny brány pivovarské zahrady pro všechny kolemjdoucí a diváky. V zahradě mají pořadatelé připraveno sportovní odpoledne pro děti (tradiční i netradiční sportovní disciplíny), vystoupení Krumlovských šermířů, pohádku i prodejní stánky partnerů KVM zejména se sportovním zbožím.

Díky podpoře generálního partnera KVM společnosti ALFA-HELICOPTER spol. s r.o., která mimo jiné zajišťuje leteckou záchrannou službu, bude v zahradě pivovaru přistaven vůz RZS. Budete si moci sanitu prohlédnout a kvalifikovaného personálu se ptát na vše, co souvisí se záchrannou lidského života a „životem záchranáře“.

Další informace: www.krumlovskymaraton.com.