Aktuality > 2008

Přijmete pozvání na koncerty prvního týdne MHF 2008

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov byl úspěšně zahájen 18. července. Jeho koncerty a představení potrvají do 23. srpna.

21. července - 27. července

Opera na otáčivém hledišti

Od pondělí 21. července do středy 23. července se na otáčivém hledišti uskuteční operní představení. Nenechte si ujít tuto výjimečnou událost. Verdiho opera Síla osudu je krásná na poslech a její scénické ztvárnění v zámecké zahradě je velmi impozantní. Na přírodním jevišti se pohybuje na 150 účinkujících, z nichž někteří jezdí na koních, nechybí živé ohně, svíce a podobné scénické efekty. Tento projekt byl první koprodukcí Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov a Jihočeského divadla a rozhodně se setkal s úspěchem. V pondělí budou naposledy účinkovat hvězdy Metropolitní opery v New Yorku, dirigent John Keenan a tenorista Raúl Melo a jihokorejská sopranistka Khyunghye La. V úterý a ve středu diváci uvidí české hostující pěvce společně se sólisty a sborem Jihočeského divadla. Orchestr bude dirigovat Martin Peschík.

On-line předprodej vstupenek - 21.07.2008
On-line předprodej vstupenek - 22.07.2008
On-line předprodej vstupenek - 23.07.2008

Barokní hudba na zámku

Ve čtvrtek 24. července bude festival pokračovat koncertem v Maškarním sále. Novodobé premiéry skladeb barokních autorů Vivaldiho a Brentnera provede Ensemble Inégal společně se sopranistkou Gabrielou Eibenovou. Ensemble Inégal je mladé jedinečné instrumentální těleso se všestrannou proměnlivostí a všestranností, které od svého vzniku v roce 2000 stačilo vzbudit pozornost po celé Evropě i v USA. Stejně tak i pěvkyně Eibenová zpívala, vedle hostování ve Státní opeře Praha, v téměř všech evropských státech, Izraeli a Japonsku.

On-line předprodej vstupenek

Zahradní koncert při svíčkách

V pátek 25. července přijměte pozvání do příjemné zahrady Kooperativy, která se nachází v centru Českého Krumlova a zaposlouchejte se do skladeb W. A. Mozarta, J. Haydna a dalších autorů, v podání komorního orchestru Spirit of Europe a sólistů na klarinet Wolfganga Klinsera a flétnu Andrease Planyavski. Spirit of Europe vznikl z iniciativy hornorakouského zemského hejtmana Erwina Prolla v roce 2004 a je složen z 35 hudebníků z celé Evropy. Stejně tak i koncertuje po celé EU a také na Blízkém východě. A jak už to u koncertů Mezinárodního hudebního festivalu v této zahradě bývá, můžete se těšit nejen na krásnou hudbu, ale i na příjemně osvětlenou zahradu svícemi a číši dobrého vína.

On-line předprodej vstupenek

Řecký večer se vším všudy v Pivovarské zahradě

V sobotu 26. července se Pivovarská zahrada v Českém Krumlově promění v kus slunného Řecka. Přesněji, organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu dělají pro Řecký večer vše co mohou, ale poslední slovo bude mít přece jen počasí. Buď bude teplo a vše bude, jak je v Řecku zvykem, anebo bude pršet a návštěvníci prožijí něco, co by si občas Řekové velmi přáli. Je však jisté, že bez ohledů na počasí, se bude zpívat, tančit, jíst i pít. A tak se můžete těšit na znalkyně Řecka, Marthu a Tenu Elefteriadu, na soubor Lyceum Řekyň a seskupení Nissos. K tomu se budou ochutnávat řecké speciality a nápoje. Když se ohlédneme dva roky zpátky, tak na Irských večerech pršelo jako v Dublinu, tak proč by na Řeckém večeru nesvítilo sluníčko jako v Athénách?
"Myslím si, že festivalová dramaturgie je velice pestrá a zajímavá", říká Martha Elefteriadu a dodává: "Těšíme se, že si zazpíváme písně z našeho řeckého repertoáru, na který jsme se zaměřily od devadesátých let. Budou to písně renomovaných řeckých skladatelů, počínaje slavným obdobím řecké muziky zvané rebetiko, přes Theodorakise, Xarchakose nebo třeba Chatzikadise. Zazní tu i krásné staré lidové balady á capella. Přijďte všichni, uslyšíte nádhernou plnokrevnou muziku a uvidíte mladé tanečníky tančit lidové tance v překrásných řeckých krojích. Sama se na ně moc těším, protože mě blaží, že tak krásně udržují tradici svých předků."

On-line předprodej vstupenek

Italská a německá varhanní hudba ve Zlaté Koruně

V neděli 27. července nabídne festivalový program svým návštěvníkům varhanní recitál italského varhaníka Angela Castalda. Italské a německé skladby autorů 17. a 18. století zazní v klášterním kostele ve Zlaté Koruně, kde se nachází jeden z nejcennějších barokních nástrojů postavený u nás loketským varhanářem Abrahamem Starckem v roce 1699. Angelo Castaldo vystudoval hru na klavír a varhany, kromě toho také literaturu na univerzitě v Neapoli a hudební vědu na univerzitě v Římě. Hrál ve všech větších italských městech a téměř všech zemích Evropy, v roce 2005 absolvoval turné po Jižní Americe a USA, o rok později turné po Austrálii. Je uměleckým ředitelem významného varhanního festivalu v Campanii. Působil jako varhaník v bazilice sv. Kláry, nyní je varhaníkem a sbormistrem v kapli Volto Santo. Vyučuje hru na varhany na konzervatoři v Neapoli.

On-line předprodej vstupenek

Více o programu, tiskové zprávy, zpravodaje, rozhovory, fotky z koncertů a další najdete na www.festivalkrumlov.cz

Další informace: