Aktuality > 2008

Třetí ročník festivalu alternativní mládežnické kultury "Cihelna – Vystupovat 2008"

.. Ve dnech 13. a 14. června 2008 se uskuteční v areálu „sportovně-kulturního“ zařízení „Cihelna“ v Chlumu u Křemže již třetí ročník multikulturního festivalu mládeže „Cihelna – Vystupovat 2008“. Tento festival alternativní mládežnické kulturní tvorby je svou produkcí zaměřen zejména na mladou nezávislou hudební, divadelní a filmovou tvorbu z jihočeského regionu. Počátky tohoto festivalu sahají do léta 2005. Tehdy proběhla na „Cihelně“ první akce podobného charakteru. I přes tehdejší nevelkou účast diváků a s tím spojenými finanční problémy, dal tento počin impuls ke vzniku prvního oficiálního festivalu

„Cihelna – Vystupovat“ 2006, nad kterým, na základě iniciativy studenta Michala Tejmara, převzalo organizační gesci Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov – projektové pracoviště Nízkoprahový a volnočasový klubu Bouda. První ročník se uskutečnil 25 a 26. června 2006. Areál festivalové „Cihelny“ tehdy přivítal kolem 150 diváků, kteří mohli slyšet osm mládežnických kapel a vidět část z produkce filmů studentů soukromé VOŠ Miroslava Ondříčka z Písku. Na druhém ročníku (2007) se počet vystupujících rozrostl na deset kapel a dva divadelní soubory a akce se zúčastnilo přes 250 návštěvníků. Na třetím ročníku „Cihelny“ budou mít návštěvníci, od pátku odpoledne do sobotní noci, možnost shlédnout tyto kapely: Barevný nátěr, De facto feat., Sandwitch. The Pooh, Snědsi jehonohy, El Tenéré, HTTP Band, No rock, Kick 69, No Crapes, Pub Animals, Paranoid. Drain… Jako speciální host přijede mladá kapela z Horního Rakouska „SkalZone“. Účast hornorakouské hudební kapely se uskutečňuje v rámci projektu CPDM, o.p.s. Český Krumlov „Přeshraniční hudební a rádiová spolupráce“, který realizuje mládežnické Rádio ICM a Hudební studio mladých za podpory EU programu Mládež v akci a Jihočeského kraje.

Tvorba těchto hudebních skupin nabízí širokou paletu žánrů - od rocku, punk rocku, funky, ska, etno až po metal. Cihelna-Vystupovat je festival multikulturní a multižánrový, a tak se návštěvníci mohou těšit také na divadelní představení mládežnického divadla „Múzika“. Během festivalu budou také, již tradičně, promítány filmy studentů a absolventů Filmové akademie Miroslava Ondříčka a Vyšší odborné školy filmové v Písku.

V areálu festivalu je možno stanovat. Vstupné činí 100,- Kč na oba dny, nebo 50,-Kč na sobotu.

Zahájení festivalu: pátek 13. června 2008 kolem 16.00 hodin.

Festival mládežnické alternativní kultury „Cihelna – Vystupovat 2008“ se uskutečňuje díky finanční podpoře Jihočeského kraje, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, města Český Krumlov a programu EU „Mládež v akci“. Mediálními partnery festivalu „Cihelna – Vystupovat 2008“ jsou mládežnické internetové Rádio ICM a Freies Rádio Freistadt. Z festivalu bude pořizována živá zvuková nahrávka Hudebním studiem mladých Český Krumlov a mládežnické Rádio ICM Český Krumlov bude připravovat k pozdějšímu odvysílání samostatný pořad z dění na festivalu.

Více informací o festivalu naleznete na webových stránkách www.cihelnavystupovat.cz.

Za organizační tým CPDM,o.p.s. Vás zve
Ladislav Michalík a Vlastimil Kopeček

Kontakt: CPDM, o.p.s. Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov
Špičák 114, CZ-381 01 Český Krumlov
Telefon, fax: +420 380 712 427
E-mail: cpdm@icmck.cz, www.icmck.cz