Aktuality > 2008

Mezinárodní den dětí v Českém Krumlově

Oslavu Mezinárodního dne dětí připravili pořadatelé na neděli 1. června v Pivovarské zahradě. Prodej vstupenek bude od 10,00 do 13,30 hod.

Menší děti bude čekat 15 zastavení, kde budou plnit různé úkoly – tentokrát to však budou Pohádky naruby! Děti budou např. hledat tři černé vlasy Děda vševěda, pejsek s kočičkou nebudou péci dort, ale vařit vajíčka atd.

Pro starší děti Vodní záchranná služba připravuje Dobrodružnou plavbu na Vltavě. Tato plavba bude startovat v prostoru DDM pod mostem od 10.00 do 14.00 hod. Na tomtéž místě se budou i prodávat vstupenky. Akce je určena pro děti a mládež ve věku od 8 do 16 let. Po vytvoření posádek raftů vyrazí týmy plnit jednotlivé úkoly (raftování, střelba na cíl, překonání lanové dráhy přes Benešův most, záchrana tonoucího pod Plášťovým mostem, ošetření zraněného a transport v prostoru cíle u Pivovarské zahrady.

.. .. ..

Všechny děti dostanou na konci své trasy dárky a diplomy. Během dne mohou účastníci dvakrát shlédnou přímo v zahradě pohádku „Strašidla v Černém lese“. I na rodiče vybyde v Pivovarské zahradě Koutek pro občerstvení a dobrou náladu. V Koutku pro dospělé bude hrát kapela Patrola.

Akci připravili pracovníci Domu dětí a mládeže společně s  Vodní záchrannou službou v Českém Krumlově a Policií ČR. Záchranáři z řad policie, hasičů a vodní záchranné služby si pro všechny účastníky připravili ukázky ze své činnosti, které předvedou na náplavce u Pivovarské zahrady od 11.30 hod.

Na akci se podílí mnoho jednotlivců, dobrovolníků a organizací. Děkujeme také všem sponzorům, kteří připravili se dárky pro dětské účastníky akce. Jsou to např. Všeobecná zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna MV ČR, HP Tesco Český Krumlov, Jednota – družstvo spotřebitelů v Kaplici. Akci finančně podpořilo Město Český Krumlov.

Vyrobte si v muzeu luk a šípy nebo kožený váček s korálkovou výšivkou!

V neděli 1. června 2008 od 12 do 16 hod. jsou všechny děti zvány i do Regionálního muzea v Českém Krumlově. V rámci výstavy EURO INDIANS se tam bude konat tvůrčí dílna pro malé i velké návštěvníky. Přijďte si zkusit řemesla indiánů severoamerických plání. Vyrobte si luk a šípy nebo kožený váček s korálkovou výšivkou. Vstup je pro děti i dospělé zdarma. Další inforamce: new.muzeum.ckrumlov.cz.