Aktuality > 2008

Kouzelný Krumlov přivítá jaro

Ve dnech 29. dubna až 1. května 2008 se Český Krumlov promění v Kouzelný Krumlov. Akce naplněna zajímavým programem, jehož hlavním tématem je oslava máje, měsíce lásky, si našla v posledních letech velké množství pravidelných návštěvníků. Během slavností, které budou trvat tři dny, se mohou návštěvníci zapojit do bohaté programové nabídky. Třídenní program oslav příchodu jara zahájí v úterý 29. dubnabudově městského úřadu na Kaplické ulici vernisáž výstav Divadlo očima dětí a Průvodce mým městem – UNESCO 2007. Zahájení expozice je připraveno na 16. hodinu. Tvorbu žáků českokrumlovských základních škol a zájmových sdružení si může veřejnost prohlédnout do konce měsíce května.

Kouzelný Krumlov - stavění májky, 30. dubna 2006, Pivovarská zahrada, Český Krumlov, foto: © Mgr. Lubor Mrázek Kouzelný Krumlov - dětské dopoledne, 30. dubna 2006, Pivovarská zahrada, Český Krumlov, foto: © Mgr. Lubor Mrázek Kouzelný Krumlov, 30. dubna 2006, Pivovarská zahrada, Český Krumlov

Středeční dětské čarodějnické odpoledne spojené se soutěží o nejpovedenější kostým, Krumlovský veletrh, během kterého se budou prezentovat krumlovští partneři z řad neziskových spolků, škol i festivalů, společné stavění máje. Toť ukázka z programu, který dokáže oslovit nejen dětského návštěvníka. Milovníci hudby si určitě nenechají ujít koncerty folkovo-bluesové skupiny Tanec v jeteli. Poslední krumlovský aprílový večer, 30. dubna, uzavře hudební formace Nadoraz se svou směsicí swingu, jazzu a rocku.

O čtvrtečním prvomájovém odpoledni otevře řada krumlovských muzeí a galerií své brány a pozve návštěvníky k prohlídkám zdarma. Do programu, který nese název Májový podvečer krumlovských muzeí a galerií, se zapojí například Galerie české kultury, Mezinárodní galerie současného umění ve Václavských sklepích, ateliér Na Fortně, Dům fotografie, Městská knihovna v Českém Krumlově, Regionální muzeum v Českém Krumlově či Muzeum stavebních dějin a řemesel.

Pojďte s námi prožít kouzelný Český Krumlov, magické město plné života.

Podrobnější informace k programu naleznete na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2008

Královéhradecký NADORAZ poprvé v Českém Krumlově

U nás naprosto neprávem nepříliš známá skupina odehraje své historicky první vystoupení! Nadoraz byl původně folkovou kapelou, ale postupně oblékl dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech, s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení.

Královéhradecký NADORAZ během vystoupení, zdroj: www.nadoraz.cz

Během výstoupení zazní mimo jiné i tyto kousky: Zrušený bar, Ježíšmarjá, já jsem tak zdravej, Humoreska, Jazz band, Sežraly mi kontrabas dřevokazné houby, Beng bong bang, Nervi mi nervy, Expres do pekel, Daytona blues, Pivní hlad, Dnes v noci pláchnu starým vlakem, Kdybyste dámy věděly, Skleróza, Děvče z internetu, Hergot to je baba, Nezbedný jazzband, Návrat z diskotéky, Basy píva, Pohody blues, Nespěchej na mě Charlie, Pohřební, U kočiček hořelo, Tahiťanky nebo O-lé Kuba.

Tyto i další skladby můžete zdarma stahovat z www.nadoraz.cz. Všechna CD jsou totiž vyprodána...