Sezónní nabídky > 2008

Čínské umění v Českém Krumlově

Rok 2008 bude ve znamení olympiády v Pekingu a zájem o Čínu, její historii a kulturu zaznamenává enormní nárůst. Egon Schiele Art Centrum využilo této příležitosti a ve spolupráci s Národní galerií v Praze, Národní galerií v Pekingu, soukromými galeriemi, sběrateli a umělci připravilo cyklus výstav mimořádné hodnoty propojující umění klasické a současné, asijské a evropské a představí výstavy tradičního i současného čínského umění. Součástí tohot projektu je i pobyt čínských umělců v českokrumlovských ateliérech.

Hlavní letošní nabídku Egon Schiele Art Centra dále spoluvytváří výstava fotografií Jindřicha Štreita a retrospektiva Jiřího Surůvky.

Výstavy se uskuteční na ploše přesahující 3000m2 jednak ve stávajících výstavních prostorách bývalého městského pivovaru a jednak v premiéře v ojedinělém renesančním půdním prostoru pivovarského komplexu.

Tradiční čínské umění, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov 2008 .. ..

31. října 2008 uplyne 90 let od předčasné smrti Egona Schieleho. Při této příležitosti připravilo ESAC pro podzimní a zimní sezónu mj. výstavy dvou umělců s podobným osudem Hermanna Steinera (1891-1914) a Jana Autengrubera (1887-1920).

Výstavní sezona v Egon Schiele Art Centru bude zahájena v pátek 4. dubna 2008 Více informací je k dispozici na www.ckrumlov.cz/esac nebo na www.schieleartcentrum.cz.


Další informace: