Aktuality > 2007

Česko - německý workshop o památkách UNESCO

Český Krumlov může být právem hrdý na to, že byl společně s Telčí a Prahou před patnácti lety jako první z České republiky zapsán na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO. A tak není divu, že tuto událost letos patřičně oslavuje. Zároveň ale není divu, že se právě Český Krumlov stává místem setkání odborníků v cestovním ruchu a platformou k výměně zkušeností.

26. října 2007 se v českokrumlovském hotelu Růže uskuteční česko - německý workshop s tématem Památky a UNESCO - dědictví a kapitál pro budoucnost. Jak název napovídá, půjde o výměnu cenných zkušeností a zároveň o hledání přístupů k péči o památky na Seznamu UNESCO do budoucna a o jejich správném, a přitom citlivém zhodnocení na poli cestovního ruchu. Tomu také odpovídá složení hlavních diskutujících: se svými příspěvky se přihlásili například ředitel České centrály cestovního ruchu Czech Tourism Ing. Rostislav Vondruška, nebo Mgr. Petr Pavelec, ředitel Územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Marketing cestovního ruchu v souvislosti s památkami UNESCO bude parketou pro ředitelku sdružení České dědictví UNESCO Ing. Michaelu Severovou a jejího německého kolegu Horsta Wadehna, který je ředitelem obdobného německého sdružení Welterbestätten Deutschland e.V. Jistě zajímavé budou poznatky zástupce magistrátu města Regensburg, které je teprve rok na Seznamu UNESCO, oproti patnáctileté zkušenosti Českého Krumlova v zastoupení místostarostky města Ing. Jitky Zikmundové.

Avšak i takříkajíc na "domácím poli" je možné a dobré získávat zkušenosti. Jak to dělají kolegové v Kutné Hoře, Litomyšli a Telči, na to se pojedou podívat účastníci českokrumlovského semináře Management a marketing cestovního ruchu. Tento seminář se opakuje už pátým rokem a je určen pro odbornou veřejnost, ale i laické zájemce o problematiku, studenty, podnikatele a zaměstnance v cestovním ruchu atd. Pro jeho účastníky bude jistě zajímavé pohovořit si s kolegy z oboru, prohlédnout si historická města a na pracovních setkáních porovnat zkušenosti se zástupci samosprávy i pracovníků v cestovním ruchu. K dvoudenní exkurzi, která se uskuteční 8. a 9. listopadu, se můžete přidat i vy. Stačí sledovat stále aktualizované webové stránky www.ckrumlov.cz a dozvíte se víc. A to nejen o odborném programu oslav 15 let Českého Krumlova na Seznamu UNESCO, ale především o rozsáhlém a rozsáhlém programu pro širokou veřejnost.

Pořadatelé

..

Partneři

..

Záštita

..

Bližší informace o říjnovém česko-německém workshopu v hotelu Růže v Českém Krumlově naleznete na www.ckrumlov.cz/workshop2007