Aktuality > 2007

„Evropský kvartet“ jednal v Českém Krumlově o cestovním ruchu

Do Českého Krumlova se v úterý 28. srpna sjeli zástupci zemí Visegrádské čtyřky, a to konkrétně z oblasti cestovního ruchu - tzv. European Quartet. Jednalo se o zástupce ČR, Slovenska, Polska a Maďarska. Tématem jejich uzavřeného jednání byly aktuální otázky společné propagace a spolupráce v letošním roce a v roce 2008. Schůzky se tak účastnili marketingoví odborníci z národních turistických centrál zmíněných zemí. V České republice je touto centrálou agentura CzechTourism, která na organizaci a přípravě dvoudenního pracovního setkání spolupracovala s Destinačním managementem Český Krumlov.

„Evropský kvartet“ jednal v Českém Krumlově o cestovním ruchu, 28. srpna 2007 „Evropský kvartet“ jednal v Českém Krumlově o cestovním ruchu, 28. srpna 2007 „Evropský kvartet“ jednal v Českém Krumlově o cestovním ruchu, 28. srpna 2007

Jedním z témat uzavřeného jednání byla společná propagace zemí Visegrádské čtyřky na světových trzích jako Severní Amerika, Čína, Japonsko či Rusko. „Pro turisty z těchto zemí jsou Česká republika, Praha i Český Krumlov příliš malými cíli, tito turisté jezdí zkrátka do Evropy,“ vysvětlila současný trend v cestovním ruchu místostarostka Jitka Zikmundová. Proto země V4 připravují společné prezentace, workshopy, poznávací cesty a rovněž se společně účastní veletrhů cestovního ruchu v jednotlivých destinacích.

Dalším tématem jednání byl rovněž vývoj a aktualizace webových stránek zemí V4 - www.european-quartet.com.

Účastníkům jednání bylo představeno i samotné město Český Krumlov. Vedoucí Destinačního managementu Český Krumlov Jitka Boháčová si pro marketingové odborníky cestovního ruchu připravila prezentaci destinace Český Krumlov a vysvětlila i strukturu a fungování managementu cestovního ruchu. Na večer pak byla pro hosty připravena prohlídka města, obohacená o zážitek plavby na voru po Vltavě. Ve středeční dopoledne čekal na jednající výlet po regionu a prohlídka kláštera ve Vyšším Brodě.