Aktuality > 2007

Turné po krumlovských sídlištích

Divadelní klub Českokrumlovská scéna vás srdečně zve na 3 představení na 3 sídlištích v Českém Krumlově: 1. září 2007 11.00 hod. - sídliště Plešivec, 14.30 hod. - Horní Brána a 18.00 hod. - sídliště Mír. Hraje se představení František Zborník – Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka

O akci

Na závěr letošních prázdnin připravila Českokrumlovská scéna na sobotu 1.9.2007 pro své malé i velké spoluobčany akci s názvem Turné Českokrumlovské scény po krumlovských sídlištích. V rámci turné odehraje tři představení komedie Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka, která byla napsána pro loňské Slavnosti pětilisté růže a letos bude mít již čtyřicátou reprízu. Představení se uskuteční v těchto hodinách: v 11.00 hodin na sídlišti Plešivec – mezi domy čp. 366 – 370 a čp. 371 – 375, ve 14.30 hodin na Horní Bráně v parku u Nových domovů (ul. Příkrá – Nové domovy) a od 18.00 hodin pak na sídlišti Mír na hřiště v Urbinské ulici. Vstupné je dobrovolné až do naplnění klobouku. Představení trvá 60 minut. Přijďte se pobavit !

O představení František Zborník – Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka

Scénář a režie: František Zborník, asistent režie: Jaroslav Kubeš, výtvarné řešení včetně realizace obstaral Jakub Baran, hudbu k songu Dívky složil Jan Vozábal.

Hrají a zpívají: Jakub Baran, Jaroslav Šakal Jílek, Vendula Koželuhová, Roman Mařík, Dalibor Návara, Jarmila Maříková, Dráža Škrabánková, Jan Opekar, Jiří Pokorný, Jana Procházková, Lenka Šlajferčíková, Jan Vozábal, Jan Hála, Dagmar Sirová

Slovo režiséra

Tlupa komediantů z doby ne příliš konkrétní předvádí svou produkci, jejímž cílem je pobavit publikum za každou cenu. Nejspolehlivější zábavou je, jak dobře víme, pomluva slavných. Tlupa se tedy v kramářské písni posmívá Rožmberkům a jejich kronikáři Březinovi. Vysměje se například narození Viléma, smyslu jeho cesty do Itálie, jeho tažení proti Turkovi, marnosti snažení posledních Rožmberků o potomka. Vysmívá se tak nejapně, až to jistá osoba nemůže dál poslouchat a z hlubin věčnosti dostaví se věci napravovat. To dá rozum, že pointu prozradit nemůžu. I když půjde jako vždycky o komedii, o nahlížení historických skutečností s úsměvem a s velkou dávkou dramatické licence a nadsázky, chtěli bychom, také jako vždy, přinést spolu s pobavením i drobné závažnější poselství. Tohle balancování na hrotu břitvy mezi šprýmem a sdělením tématu je vždycky v divadle na ulici riskantní. Když zatlačíme na téma, diváci třeba odejdou, kopat se do zadku jen a jen pro srandu, aby vydrželi, to bychom šli s laťkou hodně nízko… to nechceme.

Vstupné dobrovolné do naplnění klobouku

Další informace: