Aktuality > 2007

Festival Jazz na konci léta

Ve dnech 4. - 8. září 2007 se v Českém Krumlově uskuteční 9. ročník festivalu jazzové a alternativní hudby s názvem Jazz na konci léta. Pořadatelé slibují v letošním ročníku ještě více žánrově rozmanitější nabídku než v předešlých letech. Repertoár zahrnuje styly od elektrického blues přes jazzové standardy, funky jazz až po akustické blues. Během několika denního festivalu se na českokrumlovských scénách představí celá řada jak místních tak i zahraničních interpretů, jako například Radek Hampl & Rhythm Fantasy, JazZikaspol či Café la Maňana.

Jazz na konci léta - Ridina Ahmed, archiv OIS Roman Dragoun Band - program na náměstí Svornosti, Český Krumlov 11. září 2004, foto: Lubor Mrázek Program na Náměstí Svornosti v Českém Krumlově, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006, foto: © 2006 Lubor Mrázek

Závěr festivalu bude patřit nepřehlédnutelné postavě současné světové hudební scény, mezinárodně uznávané zpěvačce a hudební pedagožce Idě Kelarové. Vystoupí společně s mezinárodním profesionálním sborem amatérských zpěváků APSORA, který také sama v roce 2003 založila. Spolupořadatelem tohoto koncertu je Kiwanis klub Český Krumlov, který je zároveň organizátorem Dne s handicapem, ve dnech 8. a 9. září 2007. Pravidelnou součástí akce je i v roce 2007 večerní benefiční koncert - Ida Kelarová a sbor APSORA - jehož výtěžek je tentokrát určen občanskému sdružení MIRET.

Další informace: