Aktuality > 2007

Přijměte pozvání partnerských měst Vöcklabruck a Hauzenberg

Zemská zahradnická výstava ve Vöcklabrucku

Zemská zahradnická výstava v rakouském Vöcklabrucku, která se koná od 27. dubna do 14. října 2007, Vám nabízí prohlídky 13 tématicky různých zahrad a 10 výstavních ploch různých institucí, které mají co nabídnout nejen zahradníkům a kutilům, ale i rodinám s dětmi a zájemcům o kulturní dění. Zahradu partnerských měst zkrášluje plastika českokrumlovských umělců Petra Fidricha a Marka Antoše, nazvaná Zvonice pro Evropskou zahradu, která se vrátí do Krumlova po ukončení výstavy.

.. .. ..

Motto výstavy „Kde zahrady postaví mosty“ vyjadřuje myšlenku, že lidé nalézají prostřednictvím zahrad a květin cestu k sobě navzájem. V tomto duchu je připraven i doprovodný program. Ten nabízí týden mostů mezi mládím a stářím, přírodou a uměním. Součástí programu jsou i týdny mostů k jednotlivým partnerským městům. V rámci týdne mostů k Českému Krumlovu můžete zhlédnout ve dnech 3. - 15. července fotografickou expozici Jižní Čechy známé i zapomenuté, mapující dílo Josefa a Františka Seidelových. Na 14. července je připravena v parku v areálu zahradnické výstavy barokní iluminace.

Více informací o výstavě Landesgartneschau 2007 naleznete na www.gartenschau07.at.

Hudební festival v Hauzenbergu

Hudební i kulturní zážitek slibuje účast na 26. ročníku hudebního festivalu v bavorském Hauzenbergu, městečku, ležícím na pomezí Německa, Rakouska a České republiky. Pfingst Open Air Festival se koná ve dnech 25. - 27. května 2007. Organizátoři festivalu, jimiž jsou studenti pasovské univerzity, se rozhodli nejen překračovat hranice různých hudebních stylů, ale také hranice dělící obyvatele zmíněných tří zemí - a chtějí jim nabídnout místo pro setkávání.

V letošním roce vystoupí v rámci třídenního maratónu hudebních produkcí česká kapela Gaia Mesiah. Bude zajímavé pozorovat, zda si české muzikantky získají stejnou přízeň, jaké se jim dostává na domácí scéně i u německého publika. Nejvíce očekávanými muzikanty pak budou určitě německá ikona indie rocku Tocotronic, snad nejznámější latinskoamerická ska kapela Panteón Rococó a švédští Sugarplum fairy. Nabídka koncertů je ale mnohem bohatší a vybere si z ní snad každý od skalního rockera až po vyznavače hip hopu.

.. .. ..

Vedle hudební produkce připravili pořadatelé i různá kulturní vystoupení či filmové projekce. Letos se návštěvníkům festivalu předvede například českobudějovický kejklíř Vojta Vrtek. Promítány budou filmy jako Černá kočka bílý kocour či Motocyklové deníky.

Protože se pořadatelé velmi těší zvláště na české publikum, snížili pro něj vstupné z 33 Euro na pouhých 10 Euro. Vstupenky zakoupíte přímo na místě (nutné prokázat se občankou nebo cestovním pasem). V ceně vstupenky jsou zahrnuty kromě účasti na všech vystoupeních v rámci festivalu i tři dny stanování, parkování a festivalové autobusy.

Více informacích o festivalu Pfingst Open Air naleznete na www.pfingstopenair.de Stránky jsou i v českém jazyce.