Aktuality > 2007

Do Českého Krumlova se sjedou mladí pěvci z republiky

.. Třetí jihočeský festival dětských sborů Vltavské cantare se uskuteční od 24. do 27. května v Českém Krumlově za účasti Lentilek, Medvíďat a Brumlíků z místní ZUŠ, dětských sborů ze Zlína, Rychnova nad Kněžnou, Nového Jičína, Prahy, Žďáru nad Sázavou, z Písku, Českých Budějovic, Dačic, Čkyně a Borovan.

Ve čtvrtek 24.5. se koná od 18 hod. v Jezuitském sále Hotelu Růže koncert "Swingové ozvěny". V pátek dopoledna nabídne Městské divadlo Český Krumlov koncerty pro školy. Od 16 hod. budou v Jezuitském sále Hotelu Růže zpívat "Malí zpěváčci" a od 19 hod. zazní část Vltavského cantare i v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích. Slavnostní večer festivalu proběhne v českokrumlovském Městském divadle od 19.30 hod.

Sobotní program začne koncertem jihočeských sborů od 10. hod. v Městském divadle Český Krumlov. Společné vystoupení vystupujících sborů je připraveno na 15 hod. Za pěkného počasí proběhne koncert na náměstí Svornosti, v opačném případě v Jízdárně zámku Český Krumlov. V sále Jízdárny se v 19 hod. sejdou všechny tři sbory ZUŠ Český Krumlov s dalšími pěveckými tělesy na Velkém festivalovém koncertu.

Závěrečný koncert festivalu proběhne v neděli od 11 hod. v kostele sv. Víta, kde zazní Svatodušní koncert duchovní hudby.

.. .. ..

Festival pořádá Sdružení rodičů a přátel českokrumlovského dětského sboru se Sdružením pro rozvoj ZUŠ v Českém Krumlově za podpory ministerstva kultury a města Český Krumlov.


Další informace: