Aktuality > 2006

Výstava Alberta Giacomettiho poslední den zdarma

Kráčející, 1949, Alberto Giacometti (1901-1966), Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, foto: Libor Sváček Výstava Alberta Giacomettiho v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově se chýlí ke konci. Naposledy bude přístupná v neděli 22.10.2006 od 10 do 18 hodin a to zdarma.

Výstava byla připravena ve spolupráci s Nadací Alberta Giacomettiho, Kunsthaus Zürich a nabízí Giacomettiho grafický cyklus z posledních osmi let jeho života Paříž bez konce, olejomalbu s portrétem milovaného bratra, ukázky mistrovských soch umělce (Kráčející, 1949, Akt, 1954 a bustu bratra Diega z roku 1957). a v neposlední řadě cyklus fotografií, na kterých zachytil Ernst Scheidegger (nar. 1923), jež se s Giacomettim seznámil v roce 1943, umělce při práci v ateliéru i ve volném čase.

Výstavu v Českém Krumlově a doprovodný katalog by nebylo možné uspořádat bez významné finanční podpory švýcarské nadace Pro Helvetia, Komerční banky, a.s., Města Český Krumlov a Jihočeského kraje. Všem těmto institucím a společnostem velmi děkujeme.

Za velmi vstřícné jednání při vyřizování celních dokladů této výstavy přijíždějící z prostoru mimo Evropskou unii děkujeme Celní správě České republiky.

K výstavě byl vydán tříjazyčný katalog (česky, německy, anglicky) – 88 stran obsahuje 46 černobílých celostránkových vyobrazení, 20 fotografií a vlastní Giacomettiho texty; katalog bude až do vyprodání zásob prodáván za mimořádnou cenu 150,- Kč.