Aktuality > 2006

Před otáčivým hledištěm zní světový hlas Evy Urbanové

V pátek 21.7. 2006 se uskutečnila před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově obnovená premiéra opery Antonína Dvořáka – Rusalka. Od 21.7. do 5.8.2006 mohou diváci vidět tuto nejkrásnější českou romantickou operu v celkem 14 reprízách.

Eva Urbanová v titulní roli opery Antonína Dvořáka - Rusalka, Otáčivé hlediště Český Krumlov 2006, zdroj: Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích

Reprízy Rusalky ve dnech 23., a 26. července ozdobí v titulní úloze Eva Urbanová. Ve dnech 21. a 25. července se představí v roli Cizí kněžny.

Diváci se mohou těšit i na další významné hosty. Jsou to: tenorista Valentin Prolat v roli Prince, basisté Jevhen Šokalo a Martin Gurbaĺ v roli Vodníka či Erika Šporerová v roli Ježibaby.

Ze sólistů Jihočeského divadla se v titulní úloze představí střídavě Miroslava Veselá a Kateřina Hájovská. Diváci uvidí také Aleše Voráčka a Alexandra Vovka jako Prince, Romanu Strnadovou jako Cizí kněžnu, Dagmar Volfovou jako Ježibabu a další. Významnou složkou inscenace jsou rovněž rozsáhlé baletní výstupy v nichž se představí přední sólisté baletu Jihočeského divadla.

Plenérovou verzi této opery inscenovali režisér Josef Průdek j.h., scénu navrhl Martin Hruška j.h., kostýmy Vladimíra Fomínová j.h., choreografie: Libuše Králová Orchestr opery Jihočeského divadla diriguje Martin Peschík.