Aktuality > 2006

Zahájení hlavní kulturní a turistické sezóny

I když město Č. Krumlov už patří k místům vyhledávaným turisty a návštěvníky celoročně, hlavní kulturní a turistická sezóna začíná 1. dubna zpřístupněním státního hradu a zámku. A letos počtvrté se o měsíc později uskuteční organizované zahájení sezóny pro pobavení občanů města. Víkend 29. a 30. dubna bude bohatý na nevšední zážitky.

Nechte se okouzlit (májovým) Krumlovem ..., foto: © 2005 Lubor Mrázek

Umění nad městem

.. Ke tradičním hlavní sezónu startujícím akcím patří vernisáž v Mezinárodní galerii keramické tvorby v zámeckých Václavských sklepích. V sobotu se otevřou dokonce další tři výstavy - Umění nad městem v Máselnici na zámku, Zastavení času, autor Č. Krumlov v Městské galerii na Prelatuře a Umění ve městě v International Art Studiu na Fortně. Umělecký happening je naplánován na 14 h na náměstí Svornosti s vypuštěním 2 000 balónků. Každý ponese pozdrav a dílko některého ze stovky umělců z celého světa i informacemi o otevřené náruči Č. Krumlova. Další originály jsou součástmi otevřených výstav.

Kouzelný Krumlov

Rej čarodějnic 30.4.2005, foto: © 2005 Lubor Mrázek Příjemný víkend dále pokračuje programem Kouzelný Krumlov. Neděle se rozvine "dovesela" pro ty, kdož přijdou do pivovarských zahrad. Od 16 h tam začíná dětské čarodějnické odpoledne naplněné přitažlivými aktivitami i pro dospělé, včetně opékání buřtů, čarodějnickým rejem, soutěží o nejlepší čarodějný ohoz a spoustou zábavy. Májová zahradní slavnost a slet čarodějnic startuje v 18 h a přinese muziku, hry, tanec, soutěž o cenu Hadr number one. Nebude chybět společně zdobení a stavění máje, bigbeatová muzika, čarodějnický rej i pálení čarodějnic - a závěrečný ohňostroj... Organizátoři:


Kouzelný Krumlov


Umění nad městem

Partneři:


Jana Zuziaková
Městský úřad Č. Krumlov, kancelář starosty
nám. Svornosti 1, 380 01 Č. Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249