Aktuality > 2006

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zahájil v dubnu předprodej

Možná se vám léto zdá být ještě vzdálené, ale nenechte se mýlit. Bude tady než se stačíme ohlédnout. Mnozí se na jaro a léto po dlouhé, úporné zimě těší a v myšlenkách jsou už někde u vody, v lese, či na výletě za trochou historie nebo kultury. Pokud máte v oblibě zejména poslední zmíněné možnosti, budou vás následující řádky určitě zajímat. Český Krumlov patří mezi velmi oblíbené turistické cíle. A není divu, má neopakovatelnou atmosféru, na jednom místě můžete bloudit v historických uličkách, posedět v hospůdce, vykoupat se v řece, jít na výstavu, prohlédnout si zámek a nebo navštívit koncert.

Mischa Maisky – violoncello, Min-Jung Suh - housle, Mezinárodní hudební festival 2005 - 14. ročník, zahajovací koncert 15.7.2005, zdroj: Auviex s.r.o., foto: Libor Sváček

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov patří již neodmyslitelně k letní nabídce tohoto krásného města. Nadcházející ročník bude mít slavnostnější atmosféru, protože festival slaví půlkulaté, 15. narozeniny. Během pěti týdnů, od 21. července do 26. srpna, se uskuteční čtyřiadvacet koncertů na různých místech, v oblíbených zahradách, v kostelech, na zámku i zámeckém nádvoří. Pozvání přijala řada umělců světových jmen, kteří přijedou z desítky států světa i z domova. Zazní symfonické i komorní skladby, některé večery budou věnovány recitálům klavírním, kytarovým, nebo varhaním.

Vybrané koncerty budou navíc spojené s podáváním číše vína, či gastronomických pochoutek. Mezi ně patří v minulém roce úspěšná La fiesta, španělský večer s flamenkem, letos k ní přibude Irská noc a nebo vystoupení Hradišťanu. Na programu nebude chybět ani operní galakoncert s tenoristou Miroslavem Dvorským ze Slovenska a s korejskou sopranistkou Mi-Hae Park. Pestrou žánrovou nabídku obohatí jeden z výjimečných koncertů Bratří Ebenů a v neposlední řadě již třetí jazzový večer s jedním z předních světových trumpetistů. Opravdovou lahůdkou by měla být dvě unikátní operní představení v originálním barokním zámeckém divadle.

Už nyní si můžete zajistit vstupenky na koncerty. Od začátku dubna probíhá předprodej. Více podrobností o programu a vstupenkách najdete na adrese www.festivalkrumlov.cz.

Na viděnou v letním Krumlově na Mezinárodním hudebním festivalu.