Aktuality > 2006

Český Krumlov na veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha získal nejvyšší ocenění za služby v cestovním ruchu

Ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu Miroslav Reitinger a Jitka Zikmundová z Destinačního managementu Český Krumlov cenu převzali v pátek 24.2.2006 na jubilejním 15. ročníku prestižního středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Ceny TTG Travel Awards v několika kategoriích každoročně vyhlašuje odborný časopis pro profesionály v cestovním ruchu TTG Czech Republic. Na základě nominací hlasují prostřednictvím internetu odborníci, kteří se tímto oborem zabývají. Český Krumlov získal 1. místo v kategorii „Město, jehož služby v cestovním ruchu se za posledních 5 let nejvíce zlepšily“.

    Ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r.o. Ing. Miroslav Reitinger přebírá cenu TTG TRAVEL AWARD z rukou redaktorky odborného magazínu TTG na veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha v roce 2006, zdroj: archiv DM Český Krumlov     Slavnostní vyhlášení vítězů  TTG TRAVEL AWARD 2006  - ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r.o. Ing. Reitinger a ředitelka TTG Czech Republic Anna Marie Zemplinerová na veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha v roce 2006, zdroj: archiv DM Český Krumlov

„Tato cena jen potvrdila dobrou a systematickou práci managementu cestovního ruchu v Českém Krumlově. Ta by však nebyla možná bez vzájemné spolupráce, dobrých vztahů a kooperace s mnoha dalšími partnery ve městě. Bez jejich zájmu a kvalitních služeb bychom na tuto metu nedosáhli,“ podtrhl ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu Miroslav Reitinger.

Společná expozice Jihočeské centrály cestovního ruchu na veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha v roce 2006, zdroj: archiv DM Český Krumlov

Jihočeši sklidili zlato hned ve dvou kategoriích. Z veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze si nejvyšší ocenění odváží i Jihočeská centrála cestovního ruchu. Její ředitelka Jitka Fatková převzala cenu za „Turistický region či oblast, které za posledních 5 let nejvíce rozšířily svoji nabídku“. Jižní Čechy v této kategorii předstihly takové oblasti, jako je Český ráj nebo Krkonoše.

Ondřej Janáč z Infocentra Český Krumlov a pan Šťovíček z firmy Voroplavba Český Krumlov na veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha v roce 2006, zdroj: archiv DM Český Krumlov Obě ocenění dokazují, že pro profesionály v cestovním ruchu jsou Jižní Čechy v čele s Českým Krumlovem atraktivní a nejdynamičtěji se rozvíjející turistickou destinací v ČR.

„Zájem pražského publika, stejně jako zájem Moravanů na veletrhu Regiontour v Brně v lednu, potvrzuje, že Český Krumlov je stále více oblíbenou destinací domácích turistů“ shrnul účast Českého Krumlova na veletrhu Holiday World Ondřej Janáč z Infocentra Český Krumlov. V rámci společné expozice Jihočeské centrály cestovního ruchu představili zástupci Destinačního managementu a Infocentra Český Krumlov společně s partnerem, firmou Voroplavba Český Krumlov, turistickou a kulturní nabídku nadcházející sezóny. Restaurace-bar Tornádo a pivovar Eggenberg podpořili prezentaci města lokálními specialitami.

Termín příštího Holiday World Praha 22. - 25.2.2007. Více informací na www.holidayworld.cz nebo www.incheba.cz.