Aktuality > 2006

Český Krumlov bude hostit vydavatele průvodců a map z celého světa

Vydavatelé map a turistických průvodců z celého světa zamíří 24. a 25. února 2006 do Českého Krumlova. Jízdárna českokrumlovského zámku se totiž stane místem mezinárodní konference IMTA (International Map Trade Association) pro Evropu, Afriku a Střední Východ. Mezi účastníky budou i zástupci z Austrálie, USA a Kanady.

IMTA (International Map Trade Association), logo

Je to vůbec poprvé, kdy se členové IMTA vydají na svá jednání do České republiky. Loňské setkání mapařů proběhlo v Londýně, v roce 2007 bude IMTA hostem v rakouském Salzburgu. Český Krumlov zvítězil zásluhou místních společností Unios Tourist Service a Hotel U města Vídně v obtížném výběrovém řízení. Tento českokrumlovský hotel se stal současně oficiálním partnerským hotelem kongresu. Zástupci prestižních vydavatelství, jako např. Rough Guides, National Geographic Society, Freytag – Berndt, GeoClub, Collins aj., tak na vlastní smysly zažijí krásu a pohostinnost České republiky, potažmo Jižních Čech a Českého Krumlova.

Na sklonku února se při odborných jednáních, seminářích a workshopech setká právě v Českém Krumlově více než 200 odborníků ze všech kontinentů. Tématem jejich diskuzí budou např. novinky při tvorbě a zpracování dat, výroba a prodej map a průvodců, využívání navigačního systému GPS, ale kupříkladu i navigace námořních lodí apod. Odborný program doplní kontraktační výstava, která bude v sobotu přístupná široké veřejnosti. Lidé se tak mohou seznámit s novinkami v oblasti map, průvodců a využití navigačních systémů a na místě zakoupit, případně si objednat, jejich aktuální vydání.

Kongres v Jízdárně zámku Český Krumlov, zdroj: archiv Unios Tourist Service, foto: © Lubor Mrázek

Ve fakultativním programu konference IMTA nechybí ani prohlídka Českého Krumlova, tamního hradu a zámkubarokním divadlem, věhlasné galerie Egon Schiele Art Centrum, návštěva místního pivovaru Eggenberg a tématický program ve vybraných atraktivních lokalitách České republiky.

Každý účastník konference obdrží reprezentativní šedesátistránkový katalog, v němž se bude prezentovat Český Krumlov a jeho nejdůležitější kulturní instituce, Jihočeský kraj, památky ČR na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO a Česká republika vůbec. Katalog vydaný spolupořádající společností Unios Tourist Service, na jehož financování se podílí rovněž Hotel U města Vídně a který podpořila a spolufinancuje vládní agentura CzechTourism, by měl být trvalou připomínkou návštěvy naší země a jejích krás.

IMTA (International Map Trade Association) - mezinárodní mapová organizace sdružující osoby, firmy a instituce zainteresované přímo či nepřímo v produkci a prodeji map, glóbů či cestovních průvodců. Výhodou tohoto sdružení je nejen přístup k rozsáhlým informacím, ale také k materiálům a produktům přidružených oborů.

Mezinárodní konference IMTA – 24. a 25.2.2006 Č. Krumlov


POŘADATEL: IMTA (International Map Trade Association), logo ORGANIZÁTOR KONGRESU: SPOLUORGANIZÁTOR KONGRESU: HLAVNÍ PARTNEŘI: MEDIÁLNÍ PARTNEŘI: ZÁŠTITU PŘEVZALI:
  • RNDr. Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje
  • JUDr. František Mikeš, starosta města Český Krumlov

Mezinárodní konference IMTA – 24. a 25. 2. 2006 Český Krumlov Konference se koná za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR a vládní agentury CzechTourism