Aktuality > 2005

Matrace pro Léčebnu dlouhodobě nemocných v Českém Krumlově

Iniciativa pana Petra Brecha na internetovém diskusním fóru www.demokracie.krumlov.cz vedla k vyhlášení sbírky s pracovním názvem "Jeden podnikatel - jedna matrace". Po dohodě s vedením nemocnice byl otevřen speciální bankovní účet, na který mohou všichni podnikatelé z regionu, stejně jako jiné osoby, zasílat sponzorské dary na nákup matrací.

..

Organizátoři si jsou vědomi toho, že zejména v tomto předvánočním čase je možné oslovit velkou část podnikatelských subjektů, aby využili možnosti odečíst si darovanou částku ze základu daně a přispět našim dlouhodobě a vážně nemocným spoluobčanům k většímu pohodlí.

O tom, že pomocnou ruku nenabízejí jen podnikatelé svědčí například i iniciativa dětského souboru Krumlovští pištci pod vedením Věry Hanzalíkové. Tento soubor se rozhodl věnovat svůj honorář z vystoupení v rámci konference "Budoucnost ztraceného kulturního dědictví" právě na zakoupení jedné matrace pro LDN.

Jistě mnoho z nás má, nebo někdy měl v LDN nějakého příbuzného nebo známého a všichni víme, že tam koneckonců může skončit každý. Tato pomoc je tím nejmenším co můžeme pro naše spoluobčany trvale upoutané k nemocničnímu lůžku udělat.

Informace o stavu tohoto účelového konta i o dárcích bude nemocnice prostřednictví organizátorů zveřejňovat na této stránce OIS regionu Český Krumlov s přímou adresou www.ckrumlov.cz/ldn. Každý z dárců, stejně jako nejširší veřejnost tak budou průběžně informováni o množství získaných finančních prostředků i o jejich správném využití.

Číslo účtu: 101 201 0999 / 5500, variabilní symbol: 4500

Libor Frýba, Český Krumlov

Další informace: Petr Brech, tel+fax: 380 712 782, mobil: 602 398 333, E-mail: p.brech@atlas.cz