Aktuality > 2005

Monumentální sochy Aleše Veselého v Českém Krumlově

Aleš Veselý: Kaddisch, 1967/68, svařovaná nerez ocel, výška 710 cm, zdroj: Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov Egon Schiele Art Centrum Vás srdečně zve ke slavnostní instalaci tří monumentálních soch profesora Aleše Veselého (nar. 1935) v Českém Krumlově v úterý 8.11.2005 v ranních až dopoledních hodinách.

Tři sochy vážící dohromady 28 tun se stanou součástí připravované výstavy Aleše Veselého (která bude v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově otevřena v pátek 11.11.2005 v 19 hodin) jen díky vstřícnosti a technické a finanční pomoci firmy Metrostav a.s.

Upřímné poděkování za vstřícnost a pomoc patří též Policii ČR a Městu Český Krumlov - Městské policii, jež pomohou s organizací, uzavírkami a dopravními změnami.

Největší - 710 cm vysoká a 650 cm široká socha "Kaddish" - bude zdobit fasádu Schieleho centra v Široké ulici a bude tak v ČR vystavena po dlouhých 35 letech. Vzhledem k rozměrům musí být socha převážena z areálu Středokluky u Prahy do Českého Krumlova v noci za doprovodu policie a v úzkých uličkách Českého Krumlova potom na určené místo přenesena pomocí obrovských jeřábů obsluhovaných nejlepšími odborníky z firmy Metrostav.

V případě Vašeho zájmu, Vám zašleme v úterý nad ránem sms upřesňující čas příjezdu nadměrného nákladu, v tom případě prosíme o Vaše telefonní číslo.

Pro zpříjemnění čekání bude v kavárně Schieleho Centra připraveno občerstvení pro novináře, fotografy a přátele. Těšíme se na shledanou.

Výstava Aleše Veselého (nar. 1935 v Čáslavi) - výběr prací z let 1959-2005 – bude přístupná v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově denně až do velikonočního pondělí 17.4.2006 (na Štědrý den 24.12.2005 zdarma).

Informace o aktuálních i připravovaných výstavách:
www.schieleartcentrum.cz