Aktuality > 2005

Záchranáři předvedou své umění na Lipně

Vodní záchranná služba Českého červeného kříže, logo Členové vodní záchranné služby ČČK, místní skupiny Český Krumlov připravili na 23. 6. od 14.00 hodin mezinárodní ukázku výcviku leteckých a vodních záchranářů, která se bude konat v prostoru Dolní Vltavice (katastr Černá v Pošumaví).

Během programu se představí:

  • Vodní záchranná služba Českého červeného kříže, místní skupina Český Krumlov
  • Jihočeská záchranná brigáda kynologů
  • Österreichische Wasser-Rettung (Rakouská vodní záchranná služba)
  • Letečtí záchranáři Armády České republiky

Obsah ukázek:

  • záchrana osob z vody pomoci vrtulníku a další způsoby poskytování pomoci

Vodní záchranná služba je dobrovolná humanitární organizace s celostátní působností, která je začleněna jako zvláštní útvar Českého červeného kříže s vlastní právní subjektivitou. V okrese Český Krumlov pracuje tato skupina od roku 1983. Zajišťuje záchrannou a preventivní činnost na Lipně a v jeho bezprostřední blízkosti. Záchranáři pracují nepřetržitě po celou letní sezónu (červenec, srpen) a v ostatních měsících pak podle potřeb. Stanoviště VZS pro oblast Lipna se nachází v Dolní Vltavici, detašované pracoviště potom v Kovářově. Pro povodí Vltavy v okrese Český Krumlov je služba zajišťována z Českého Krumlova. Členové VZS jsou vyškoleni ve speciální záchranné technice.

Vodní záchranná služba Českého červeného kříže, místní skupina Český Krumlov, zdroj: www.zachranari.com

Českokrumlovský záchranný tým je součástí integrovaného záchranného systému České republiky a v případě nenadálých událostí jsou jeho členové nasazováni přímo a bezprostředně do záchranných akcí (v rámci celé republiky nebo i mimo ni).

Další informace:

Ing. Milan Bukáček, předseda
Vodní záchranná služba ČČK MS Český Krumlov
Vyšný 111, Český Krumlov
Telefon: 606 270 047
E-mail: bukacek@zachranari.com
WWW: www.zachranari.com