Aktuality > 2005

Český Krumlov byl vybrán pro uspořádání kongresu () v roce 2006 International Map Trade Association

Na pozvání organizátorů kongresu IMTA 2006, společností Hotel U města Vídně a Unios Tourist Service, navštívili zástupci asociace IMTA - paní Karen McGrath (prezidentka IMTA) a John Whitby (výkonný ředitel IMTA) ve dnech 26. - 28. 5. 2005 Český Krumlov.

..

Touto návštěvou vyvrcholilo dlouhodobé jednání a Český Krumlov byl potvrzen jako místo konání tohoto světového kongresu 24.- 26. 2. 2006. Podle slov hostů Český Krumlov nabízí širokou škálu kvalitních služeb a infrastruktury a jak uvedla paní Karen McGrath: “S takovou pohostinností, perfektní organizátorskou prací a příjemným přijetím jsme se v historii konání kongresů IMTA ještě nesetkali....“

Výjimečnost kongresu spočívá i v tom, že organizace IMTA sdružuje prestižní světové vydavatele map a průvodců (např. Freytag-Berndt, Meridian Maps, Michelin, National Geographic Maps aj.). Nejen Český Krumlov, ale i jižní Čechy a v neposlední řadě i celá Česká republika tak mají možnost prezentovat se jako významné turistické destinace, zajímavé i pro pořádání kongresových akcí a incentivních programů. Odborná veřejnost se tak má určitě na co těšit!

..

Kongresu by se mělo účastnit až 600 delegátů členských organizací. Pro účastníky budou organizátoři ve spolupráci s partnery připravovat i předkongresové a postkongresové programy, speciální ediční materiály a jiné zajímavé akce.

Organizátoři kongresu se obracejí také na příslušné státní organizace, politickou reprezentaci a odborné organizace cestovního ruchu se žádostí o podporu této významné akce. O záštitu nad kongresem byl požádán ministr pro místní rozvoj, hejtman Jihočeského kraje a starosta města Český Krumlov. S prezentací akce by měla pomoci také agentura Czech Tourism, Jihočeská centrála cestovního ruchu, Destinační management Český Krumlov, významné odborné magazíny v ČR i zahraničí, Oficiální informační systém regionu Český Krumlov aj. subjekty.

..

Nejen díky této akci, ale také díky kongresu ASTA (The American Society of Travel Agents), při němž navštíví účastníci v rámci předkongresových a postkongresových programů Český Krumlov v březnu 2006, se Český Krumlov stále ve větší míře dostává do povědomí odborné veřejnosti jako destinace vhodná pro konání kongresových akcí a incentivních programů.

Dalši informace: