Aktuality > 2005

Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové

Od 21. května do 30. června 2005 mohou všichni zájemci shlédnout v prostorách Ta-jemné čajovny - Parkán 105, Český Krumlov výstavu fotografií Stanislavy Konvalinkové s názvem KRUMLOVSKÁ MADONA 2005.

Stáňucha - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové

Sama autorka ke své výstavě říká: "Myšlenka portrétování krumlovských matek se zrodila v průběhu letošního jara. Prvotním impulsem tohoto souboru fotografií byly obrazy a plastiky Madon z doby krásného slohu. Tím, že sama prožívám mateřství, se pro mne toto téma stalo aktuálním a zábavným. Rozhodla jsem se věčný námět Madony rozpracovat jako své současné téma.

Kristýna - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové Laďka - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové Maruška - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové

Mým záměrem bylo zaznamenat okamžiky z příběhů jednotlivých rodin. Zachytit podobu dětí a matek, orginální atmosféru jejich vztahu, individuální kreativitu a pohledy do rozličních míst spojených s jejich životem. Baví mě pozorovat každodennost, objevovat a dokumentovat pestrost výrazů, gest a kompozic. Pokusila jsem se vytvořit dokument o ženách a jejich dětech kolem nás, o nové generaci, rodící se a vyrůstající ve městě, kde jsem dnes doma."

Věrka - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové Jana - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové Hanka - Krumlovská madona 2005, výstava fotografií Stanislavy Konvalinkové

Kompletní virtuální galerie a další informace: www.ckrumlov.cz/krumlovskamadona

Další informace: