Aktuality > 2005

Autogramiáda fotografické publiklace "Český Krumlov - perla staletí" 21.4.2005

Autogramiáda fotografické publiklace »Český Krumlov - perla staletí« 21.4.2005, zdroj: Nakladatelství Kopp, České Budějovice Ve čtvrtek 21. dubna 2005 začne v 17 hodin v knihkupectví Expedice, Masná 157, Český Krumlov autogramiáda fotografické publiklace "Český Krumlov - perla staletí". Autorem fotografií je Antonín Holub, autorkou textů Anna Kubíková.

Krumlov je v knize představen v celé své historické kráse a nádheře. Autor provádí čtenáře městem během čtyř ročních období - jara, léta, podzimu a zimy. Při listování knihou se člověku až tají dech nad nádherou tohoto jedinečného klenotu mezi českými městy.

Kniha je svým způsobem exkluzivní. Její exkluzivita spočívá v tom, že kromě mnoha barevných snímků ze současnosti obsahuje také řadu (přesně 23) emotivně laděných černobílých snímků z Krumlova šedesátých let minulého století. Autor totiž tehdy v Krumlově fotografoval jako student pražské Akademie múzických umění a měl možnost vidět Krumlov přes objektiv svého fotoaparátu z mnoha dnes již nepřístupných míst. Podařilo se mu tak mistrným způsobem zachytit atmosféru tehdejšího Krumlova.

Ve střední části knihy jsou představeny také některé skvosty z interiérů několika českokrumlovských objektů - zámku, chrámu sv. Víta, kláštera a muzea.

V knize je panoramatická mapa historického centra Českého Krumlova a zámku. Čtenář zde nalezne erby nejdůležitějších krumlovských panských rodů a erb města. V závěru knihy je pro snažší orientaci umístěn také místopisný rejstřík.

Autogramiáda fotografické publiklace »Český Krumlov - perla staletí« 21.4.2005, zdroj: Nakladatelství Kopp, České Budějovice

Kniha je koncipována jako dárková publikace, která je současně vhodná jako turistický suvenýr. Doprovodné texty a popisky obrázků jsou v čestině, angličtině, němčině a francouzštině.

Kniha má 96 stran, obsahuje celkem 121 fotografií (98 barevných a 23 černobílých), formát 188 x 245 mm, pevnou vazbu, je tištěna na matné křídě s lakováním, její cena je 399,- Kč. Knihu graficky upravil Petr Palma, technickou redakci provedl Petr Cába.

Stručné představení hlavního autora:

Antonín Holub (*1935 Netolice) je absolventem Akademie múzických umění v Praze. Je členem Asociace českých kameramanů a Asociace profesionálních fotografů České republiky. Za své dílo obdržel řadu ocenění. V letech 1954-62 působil ve Větřní jako učitel.