Aktuality > 2005

Mezinárodní den památek v roce 2005 na Českokrumlovsku a v jižních Čechách

Státní hrad a zámek Český Krumlov
16. a 17.4. bude návštěvníkům zpřístupněno zdarma zámecké barokní divadlo a horní patro Plášťového mostu s východem do zámecké zahrady. Před prohlídkou je nutno vyzvednout vstupenku v pokladně. Maximální počet osob ve skupině je 25. Prohlídky budou probíhat v následujících časových intervalech: ČJ - 10,00 12,00 13,00 16,00 NJ - 11,00 AJ - 15,00 hod.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově, scéna Vojenský tábor     Plášťový most na zámku v Českém Krumlově, interiér 3. patra po rekonstrukci, foto: Lubor Mrázek


Hrad Rožmberk nad Vltavou, Horní a Dolní hrad

Státní hrad Rožmberk
16.4. a 17.4. bude zdarma zpřístupněna "Anglická věž" včetně horní galerie s modelem hradu.
16.4. a 17.4. každý, kdo vstupenkou doloží, že navštívil v těchto dvou dnech hrad N. Hrady, má vstup na prohlídku hradu Rožmberk zdarma a naopak.Klášter Zlatá Koruna, letecký pohled, foto: Lubor Mrázek

Klášter Zlatá Koruna
16.4. a 17.4. dopoledna od 10,00 a odpoledne od 14,00 hod. se uskuteční zvláštní neplaceá prohlídka gotických slepů a lapidária s výkladem průvodce se zaměřením na nové objevy a plány do budoucna.
Státní zámek Hluboká
Po oba dva dny zdarma zpřístupněna návštěvníkům zámecká kaple.

Státní zámek Červená Lhota
16.4. a 17.4. se uskuteční zdarma prohlídky sklepů s výkladem průvodce (v 10,00; 13,30; 15,30 hod.). Zakoupí-li si návštěvník vstupenku na prohlídkovou trasu zámku Červená Lhota, může ji na Státním hradu a zámku Jindřichův Hradec použít o tomto víkedu k volnému vstupu na I.prohlídkovu trasu (Adamovo stavení), nebo na zámku Dačice a naopak.

Státní zámek Dačice
Zakoupí-li si návštěvník vstupenku na prohlídkovou trasu zámku Dačice, může ji na SHZ Jindřichův Hradec použít o tomto víkendu k volnému vstupu na I.prohlídkovu trasu (Adamovo stavení), nebo prohlídkovou trasu zámku Č. Lhota a naopak.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
V sobotu 16.4. a neděli 17.4. každý, kdo vstupenkou doloží, že navštívil v těchto dvou dnech zámek Červená Lhota nebo zámek Dačice, má na I.prohlídkovou trasu (Adamovo stavení) hradu a zámku v J.Hradci vstup zdarma a naopak.

Státní zámek Kratochvíle
16.4. a 17.4. zpřístupněn zdarma kostel Narození Panny Marie.

Státní hrad Landštejn
16.4. v době od 14,00 do 16,00 budou zdarma zpřístupněny gotické sklepy s výkladem průvodce.

Státní zámek Třeboň
16.4. a 17.4. si zdarma návštěvníci budou moci prohlédnout s průvodcem "Kasematy".

Státní hrad Zvíkov
Návštěvníkům, kteří mají nárok na slevu (studenti, děti, důchodci, ZTP) bude umožněn po oba dva dny vstup zdarma.

Státní hrad Nové Hrady
Po oba dva dny zdarma zpřístupněny sklepy s výkladem průvodce. Návštěvník, který 16.4. a 17.4. doloží vstupenkou, že navštívil v těchto dvou dnech hrad Rožmberk, bude mít vstup na prohlídkovou trasu zdarma a naopak.

Další informace o památkových objektech včetně otvírací doby a vstupného najdete na www.pamatky-jc.cz.