Aktuality > 2005

31.3.2005 byl spuštěn katalog ubytovacích zařízení města a regionu Český Krumlov

Katalog ubytování je dalším krokem v transformaci OIS regionu Český Krumlov směrem k Informačnímu systému cestovního ruchu Českokrumlovska. Katalog ubytování je první částí komplexního Katalogu produktů a služeb v cestovním ruchu, který bude postupně doplňován o další části (Katalog stravovacích zařízení, Katalog turistických tras a atraktivit atd.)

Do katalogu ubytovacích zařízení se může zařadit každý ubytovatel s provozovnou na Českokrumlovsku prostřednictvím registračního formuláře na:
www.ckrumlov.cz/php/katalog
.

Při registraci dostane každý ubytovatel přístupové jméno a heslo jehož prostřednictvím pak může sám vkládat a upravovat informace o svém zařízení tzn. možnost aktuálních úprav cen, výměny fotografií, zařazování nabídek typu "Last minute" atd.

Katalog najdete na internetových adresách:

dle jednotlivých jazykových mutací.

Českokrumlovský katalog ubytovacích zařízení je plně kompatibilní s Informačním systémem cestovního ruchu Jihočeského kraje, který spustí obdobnou aplikaci s celokrajským záběrem v nejbližších dnech.

Katalog obsahuje mj. i základní rezervační formulář ubytování, prostřednictvím kterého mohou uživatelé Internetu z celého světa poptávat ubytování na Českokrumlovsku.

První verze rezervačního systému ubytování na OIS zaznamenala k dnešnímu dni 6.731 poptávek ubytování. Vzhledem ke vzrůstající návštěvnosti systému (v posledních měsících cca. 4.000 návštěvníků denně) očekáváme i další nárůst počtu rezervací ubytování v novém systému.