Aktuality > 2004

Letošní oslavy osvobození podbarvila americká hudba

Vojenskému sdružení rehabilitovaných Český Krumlov - Kaplice se letos podařil skutečně "husarský" kousek, když zorganizovalo společně s Městem Český Krumlov vystoupení 49. divizního orchestru Texaské národní gardy. Bezmála tři desítky hudebníků z Austinu potěšili během 3. května své posluchače v Kaplici a Českém Krumlově, stejně jako v restaurantu "U koňské dráhy" na Holkově, kde písní Luise Amstronga odměnili personál za skvělý oběd.

.. .. ..

V Kaplici i v Českém Krumlově přivítali americké hudebníky starostové obou měst a společně se vždy zúčastnili pietního aktu položení kytic u památníků osvobezení. Velitel (Bandmaster - Commander) Cwo James P. Manzo položil společně se zástupci sdružení rehabilitovaných kytici k Lípě osvobození a pomníčku na Křížové hoře.

.. .. ..

Závěrečný koncert na Českokrumlovském náměstí zahájil orchestr českou a americkou hymnou, po kterých následoval příval žhavých rytmů jazzu, blues, muzikálových melodií a české dechovky v americkém podání. Orchestr svou show doslova roztančil náměstí, ze kterého se nakonec nechtělo posluchačům, ale ani hudebníkům.

.. .. ..

Foto: Lubor Mrázek