Aktuality > 2004

Den Českého Krumlovana Výstavě tří zemí v Pasově

V rámci programu Výstavy tří zemí (Horní Rakousko, Bavorsko, Jižní Čechy), která se konala ve dnech 20. – 28. března 2004 v německém Pasově, proběhl v pátek 26.3.2004 i Den Českého Krumlova.

Český Krumlov měl možnost po celý den prezentovat návštěvníkům veletrhu svou aktuální kulturní a turistickou nabídku na rok 2004. Stejně se předtím prezentoval další města a regiony, jejichž prezentaci na veletrhu zajišťovala Jihočeská centrála cestovního ruchu spolu se Sdružením Jižní Čechy pohostinné při Jihočeské hospodářské komoře.

.. .. ..

V rámci této akce byl mj. připraven speciální program na hlavním pódiu v "Hale tří zemí". Zde střídavě vystupovaly českokrumlovské hudební a taneční soubory Krumlovští pištci a Fioretto. Starosta města JUDr. František Mikeš zároveň osobně pozval hosty veletrhu k prohlídce Českého Krumlova a návštěvě jeho kulturních a společenských akcí.

.. .. ..

Konkrétní informace o nabídce města a regionu Český Krumlov – otvíracích dobách, cenách vstupného, možnostech ubytování a stravování atd. byly distribuovány na stánku, kde se zájemcům věnovaly pracovnice krumlovského Infocentra. Ty nabízely i konkrétní balíčky vícedenních pobytů v Českém Krumlově a v okolí.

.. .. ..

Na závěr tohoto dne proběhlo trilaterální jednání zástupců Bavorska, Horního Rakouska a Jižních Čech na téma přípravy společného projektu "Golf a kultura". Cílem tohoto projektu je vytvoření nového společného turistického produktu do jednoho společného "paketu – balíčku služeb". Tento produkt bude spojovat základní nabídku golfu a dalších doprovodných aktivit (kulturní atraktivity, welness, nabídka hotelerie a gastronomie atd..).

.. .. ..

Pracovní název projektu je "Golf +..." s podtitulem "Golf bez hranic ve střední Evropě" a na tomto přípravném jednání se podílely klíčové organizace činné v oblasti cestovního ruchu ve třech výše uvedených zemích: za českou stranu: Jihočeská centrála cestovního ruchu, Jihočeská hospodářská komora, RERA a.s., Město Český Krumlov, Českokrumlovský rozvojový fond spol. s.r.o., za rakouskou stranu: Oberösterreich Tourismus, Universität Linz a Wirtschaftskammer Oberösterreich a za bavorskou část pak: Landratsamt Passau, Euregio Bayerischer Wald – Böhmerwald - Unterer Inn, Golfregion Passau, Golfregion Freyung Grafenau, Hartl Holding AG in Bad Griesbach, Tourismusverband Ostbayern e.V., Industrie- und Handelskammer für Niederbayern.

Projekt je teprve ve své počáteční fázi, všechny zúčastněné strany se již ale shodly na základní myšlence, kterou je ochota a vůle spolupracovat v rámci partnerství tří zemí na tomto projektu. Ten se může v budoucích letech stát jedním ze zásadních nástrojů rozvoje cestovního ruchu "regionu mezi Vltavou a Dunajem"

Partneři expozice Českého Krumlova:

Bc. Jitka Zikmundová a Mgr. Zdena Flašková, MBA
Destinační management ČKRF spol. s.r.o.Další informace: