Aktuality > 2012

Vyjížďka parním vlakem UNESCO

Přijměte pozvání na jízdu parním vlakem z Českých Budějovic do Českého Krumlova, kterou si připomeneme 20. výročí zapsání Českého Krumlova na seznam světového dědictví UNESCO.

Český Krumlov pod rouškou tmy - Advent & Vánoce Parní lokomotiva Kafemlejnek vyrazí v sobotu 8. prosince v 10.31 hodin z Českých Budějovic a pojede přes Boršov nad Vltavou, Křemži, Holubov a Zlatou Korunu do Českého Krumlova. Zimy, hladu ani nudy se bát nemusíte - k vytápěnému vlaku budou zařazeny bufetové vozy, cestu vám zpříjemní kapela Lakomá Barka a kochat se můžete krásnými výhledy do kraje.

V Českém Krumlově můžete strávit příjemný adventní den procházkou po městě, návštěvou některé ze zdejších nesčetných hospůdek či ochutnáním dobrot na adventním trhu. Program ve městě zpestří i divadelní prohlídky v Museu Fotoateliér Seidel nazvané „Foto pro věčnost", které vás za doprovodu Josefa a Elizabeth Seidelových a služebné Gerty vrátí zpět v čase na počátek 20. století. Nahlédnete tak do domácnosti i podniku manželů, dozvíte se mnohé o historii fotografického řemesla či se necháte na památku zvěčnit. Další alternativou, jak si zpříjemnit sobotní odpoledne, je zakoupení Český Krumlov Card - kombinované vstupenky do třech muzeí, galerie nebo také na zámeckou věž. Pokud si kartu zakoupíte spolu s jízdenkou na parní vlak, obdržíte druhou kartu pro vašeho partnera zcela zdarma (dvě Český Krumlov Card za cenu jedné).

Cestující od vlaku odveze bezplatný autobus na zastávku MHD Špičák. Nazpět ze Špičáku k vlaku bude autobus vypraven v 17.00 hod. Odjezd zpět do Českých Budějovic je v 17.25 hodin. Základní jízdné pro cestu tam i zpět pořídíte za 200 Kč, snížené za 100 Kč a rodinné za 500 Kč. Z důvodu omezeného počtu míst ve vlaku je nutné si místa rezervovat (telefon: 972 544 691, e-mail: jiznicechy@cd.cz).

Záštitu nad projektem převzala: Jitka Zikmundová, místostarostka města Český Krumlov

Partner akce:

  • JEDNOTA Družstvo spotřebitelů v Kaplici

Více informací

Plakát

Leták

Fotogalerie: