Aktuality > 2012

Video mapping v Českém Krumlově

V úterý 4. prosince od 18.00 do 19.00 hodin se v Českém Krumlově na nádvoří pivovaru Eggenberg uskutečnila unikátní video mappingová show. Návštěvníci mohli být svědky jedinečné podívané a Český Krumlov se tak znovu zařadil mezi Londýn, Amsterdam, Prahu či Sydney, kde vyvolal video mapping velké nadšení.

Show proběhla u příležitosti 20. výročí zapsání Českého Krumlova a dalších dvou českých památek na seznam světového dědictví UNESCO. Nádvoří pivovaru Eggenberg rozzářilo vedle krumlovských dominant dalších jedenáct českých památek, které jsou na prestižní listině. Diváci díky laserům viděli například Pražský hrad, Lednicko-valtický areál, zámek v Litomyšli a samozřejmě českokrumlovskou věž. Součástí videomappingové show byla i velká obrazová kostka, díky které mohli diváci vstoupit přímo do historie památek a dozvědět se mnoho zajímavého netradičním způsobem. Necelá desetiminutová projekce proběhla po sobě celkem třikrát.

O přípravu show se postaral Czech Tourism spolu s partnery - společností Prestima, Borovka.cz a městem Český Krumlov. 

Pokud jste neměli to štěstí shlédnout videomapping živě, nabízíme Vám jeho záznam. Nenechte si ujít tento výjimečný zážitek!

Kromě plánovaných oslav pořádaných Sdružením Českého dědictví UNESCO na úrovni společenské i kulturní mají obyvatelé České republiky možnost shlédnout jedinečnou multimediální a světelnou show s názvem „Rozsviťme je!" pořádanou v každém z dvanácti míst s památkami UNESCO. V roce 2013 se tak ještě mohou podívat na netradičně nasvětlené památky také v Brně, Holašovicích, Kroměříži, Kutné Hoře, Lednicko-Valtickém areálu a Litomyšli.

Další informace:

Český Krumlov slaví 20 let na seznamu UNESCO

Rozsviťme UNESCO

 Fotogalerie: