Aktuality > 2013

Velikonoce v Českém Krumlově

Na přelomu března a dubna oslaví Český Krumlov nejvýznamnější křesťanský svátek - Velikonoce.

Trhy Od čtvrtka 28. března do pondělí 1. dubna ožije náměstí Svornosti velikonočním trhem, kde trhovci a řemeslníci nabídnou nejen své výrobky, ale pohostí Vás také lidovými pochoutkami. K mání budou například velikonoční pomlázky, malovaná vajíčka, dřevěné výrobky nebo kožešinoví beránci. Náměstí tradičně provoní pečené brambory. Na dobrém jídle si pochutnáte i v místních restauracích.

Malované kraslice, perníčky či panenky z kukuřičného šustí můžete obdivovat v R-galerii, kde probíhá od 1. do 31. března velikonoční prodejní výstava.

Nebudou chybět ani koncerty. V neděli 31. března na Boží hod velikonoční uslyšíte v klášterním kostele ve Zlaté Koruně Velešínský chrámový sbor. 1. dubna vás zase zveme na Velikonoční koncert Krumlovského komorního orchestru a městského pěveckého sboru Perchta, který od 18.00 hodin rozezní prostory kostela sv. Víta.  

Upozornění: Velikonoční představení Pašijových her v Českém Krumlově, plánované na neděli 31.3.2013, je z důvodu nepřízně počasí PŘESUNUTO na náhradní termín, a to 28. 4. 2013 od 14.00 hodin v zahradách Pivovaru Eggenberg.

Podrobný program.