Aktuality > 2013

Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival Český Krumlov 2013

Poslední zářijový víkend 27. - 29. 9. bude v Českém Krumlově patřit již tradičním Svatováclavským slavnostem, kde bude vzdán hold sv. Václavovi. Slavnosti slibují dobré jídlo, pití od vinařů a pivovarníků, zajímavá kulturní představení a mnoho dalšího.

Svatováclavský jarmark s tradičním zbožím a pochutinami zaujme své místo v historickém centru města již od pátečního poledne. Sobotní program zajistí Mezinárodní folklórní festival. Takřka po celou dobu slavností rozezní malebné náměstí a uličky města folklórní hudba a bude se také tančit. Děti se vydovádí při hrách a soutěžích. V rámci programu v noci ze soboty na neděli otevřou své brány českokrumlovská muzea a galerie.

Organizátoři chystají i další lákadla. Návštěvníci budou mít např. příležitost nahlédnout do nově zrekonstruované Synagogy a Regionálního muzea, jejichž poutavé expozice jsou součástí letošní přeshraniční Zemské výstavy nesoucí název „Dávné stopy - nové cesty". Zájemce o sakrální památky a jejich historii přivítá kostel sv. Víta s kaplí sv. Václava. Pro odvážnější návštěvníky bude po celé tři dny v provozu adrenalinová lanová dráha z parku za Městským divadlem. Nebude chybět ani oblíbené setkání všech Václavů a Václavek, koncerty (Cigánski Diabli (SK), Abigail, Švejk Band, Dyškanti,...), vinný dvůr, divadelní prohlídky a Svatováclavské fotografování v Museu Fotoatelier Seidel, prohlídky města, Svatováclavský podvečerník se starostou města a mnoho dalšího.

Vstupné na celý program slavností je zdarma, výjimky jsou uvedeny v programu Svatováclavských slavností.

Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/svs2013.

Svatováclavské slavnosti Svatováclavské slavnosti Svatováclavské slavnosti

Svatováclavské slavnosti Svatováclavské slavnosti Svatováclavské slavnosti