Aktuality > 2016

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov

Mezinárodní folklórní festival Český Krumlov

23. - 25. 9., 28. 9. 2016

Svatováclavské slavnosti Jarmark, koncerty, výstavy, taneční vystoupení, prohlídky podzemí historického centra města a ještě mnohem více čeká na všechny, kteří se ve dnech od 23. - 25. a 28. září 2016 vypraví na 15. ročník Svatováclavských slavností a společně s nimi i 16. ročník Mezinárodního folklórního festivalu, který roztančí historické centrum města v pátek a sobotu.

Od pátku až do neděle zaplní náměstí Svornosti jarmareční stánky. Vladimír Mišík & Etc... a akustické trio Michal Prokop s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým naladí posluchače na rockovou notu v pátek večer, zájemci o folklórní hudbu si přijdou na své v restauraci pivovar Eggenberg, kdy muziky letošních folklórních souborů zahrají k tanci i poslechu.

Českokrumlovské kláštery zvou na prohlídku expozic i aktuálních výstav, po prohlídce doporučujeme zavítat do klášterní kavárničky na švestkové hody nebo si vyrobit vlastní výrobek v řemeslné uličce pod dohledem zkušených a zručných řemeslníků.

V programu nebudou chybět tradiční prohlídky města s průvodci v pátek a neděli, na páteční prohlídku se mohou vydat jen ti odvážní, proběhne v noci a bude opředená místními legendami, pověstmi a tajuplnými příběhy. Dobrodružný program s plněním úkolů pro rodiny s dětmi připravila na páteční odpoledne i Městská knihovna.

Ani letošní ročník se neobejde bez tradičního sobotního setkání a fotografování Václavů a Václavek, na sobotu se také chystá slavnostní akt předání portepee z rukou starosty města Schwarzenberské granátnické gardě - hradní stráži, která střežila českokrumlovský zámek přes 200 let, než byla v roce 1948 zrušena, a kterou v minulém roce po 67 letech obnovila parta nadšených Krumlováků.

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov Svatováclavské slavnosti dále přinesou: Svatováclavskou noc otevřených muzeí a galerií s volným vstupem do vybraných expozic, tradiční Svatováclavské focení v Museu Fotoateliér Seidel, možnost vyzkoušet si na vlastní kůži práci kováře v Zámecké kovárně či koncerty hudebních uskupení Cimballica, Folimanka Blues a Musica Bohemica. Své příběhy rozehraje na Vltavě voroplavecké loutkové „Nálodní divadlo". Milovníci vína naleznou ráj na terase hotelu U Malého Vítka, kde budou probíhat ukázky zpracování révy a ochutnávky vinného moštu, burčáku a moravských vín.

Na státní svátek 28. září jsou přichystány mimořádné prohlídky chrámu sv. Víta a kaple sv. Václava a Svatováclavská mše svatá. Po celý den bude také možno setkat se s pravěkými lovci v Dobrkovické jeskyni.

Letošní ročník s sebou přinese nejednu zajímavou podívanou, oslavte proto svatého Václava právě v Českém Krumlově!

Podrobný program naleznete na www.ckrumlov.cz/svatovaclavskeslavnosti

VSTUPNÉ je po celou dobu slavností zdarma (výjimky uvedeny v podrobném programu na webových stránkách)

Program ke stažení

Fotogalerie loňských ročníků