Aktuality > 2012

Svatomartinské hodování 2012
Festival vína Český Krumlov

Přijměte pozvání na Svatomartinské hodování 2012 - podzimní oslavu Svatomartinských vín, sezónní gastronomie, ale i přátelských setkání.

Svatomartinské hodování Jedenáctý den listopadu přijíždí Martin na bílém koni a přiváží se sebou první víno roku. Je to víno svěží a ovocité, které sice zrálo pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačilo získat svůj osobitý charakter. Tímto Svatomartinským vínem si společně poprvé přiťukneme 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut v Českém Krumlově na náměstí Svornosti. Svatomartinské hodování si můžete s přáteli vychutnávat od neděle 11. listopadu do neděle 18. listopadu ve vybraných místních restauracích, kde se bude podávat nejen tradiční svatomartinská husa (v termínech stanovených konkrétní restaurací).

Hodování vyvrcholí v sobotu 17. listopadu zahradní slavností vína. Od 14.00 hodin budete moci v pivovarské zahradě ochutnat nejen Svatomartinská vína od moravských a českých vinařů (více jak 50 různých vzorků), ale také okusit lahodné snoubení vína a sýrů Madeta a uzenářských specialit firmy Antoni. Vína, která vás zaujmou, si můžete přímo na místě od vinařů za zvýhodněné ceny zakoupit. Během celého odpoledne si s vámi vinaři rádi pohovoří a možná i poodhalí tajemství svého vína. Příjemnou atmosféru ve vyhřívaném stanu dokreslí trio kapel - smooth jazzová kapela Season Match, cikánská kapela Cindži renta a "rocková" cimbálovka Medicimbal.

Na podzimní setkání se těší pořadatelé
Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově, o. s.
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.

partneři
Madeta, a.s.
Antoni CZ, s.r.o.
a partnerské restaurace a vinotéky.

Podrobný program zde

 

Vinařský fond České republiky Svatomartinské 2012