Aktuality > 2017

Šumava - krajina pod sněhem

Od 21. listopadu je v prodeji nová kniha Šumava - krajina pod sněhem. Druhá publikace z ediční řady Seidelova Šumava od autorů Petra Hudičáka, Zdeny Mrázkové a Jindřicha Špinara navazuje formátem i obsahem na úspěšnou knihu z roku 2016 Lipno - krajina pod hladinou.

Šumava - krajina pod sněhem Horské samoty zaváté sněhem, dramatické lidské příběhy, zimní svátky, tradice a obyčeje, tradiční zimní výroba dřevěných předmětů, saní, lyží i umrlčích prken. První lyžařské výpravy a počátky zimních sportů...

Na dobových fotografiích z Fotoateliéru Seidel, ale i jiných autorů, je zachycena zasněžená tvář šumavské krajiny, jejích horských vrcholů, přírody, památek a život lidí v závěru 19. a v první polovině 20. století. Záběry života ve sněhu a mrazu dokreslují texty dávných i dnešních spisovatelů. Vše je orámováno příběhem bratranců Otty a Karla Paleczkových z roku 1923 popisujícím jeden z prvních přechodů Šumavy na lyžích.

Na 260 stranách naleznete na 300 často dosud nepublikovaných fotografií z let 1870–2017, velkoformátové panoramatické snímky z minulého století, ale také precizní letecké záběry ze současnosti.

Knihu mohou zájemci zakoupit přímo v Museu Fotoateliér Seidel, v Infocentru Český Krumlov a ve vybraných knihkupectvích a informačních centrech nebo vyplnit rezervační formulář a nechat si zaslat publikaci na dobírku. 

Více informací o nové knize a malou ochutnávku z obsahu knížky naleznete na www.seidel.cz/sumava.